Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 listopada 2011, 11:36

autor: Kono

Masowe zwolnienia w Silicon Knights?

Według doniesień, które pojawiły się w sieci, firma Silicon Knights zwolniła 75% zatrudnionych pracowników. Tym samym z niemalże 100-osobowej firmy ostał się jedynie trzon 25 najważniejszych osób. Przedstawiciele kanadyjskiego studia deweloperskiego nie komentują tych informacji.

Jak donosi serwis 1UP, firma Silicon Knights boryka się ze sporymi problemami. Z informacji przekazanych przed dwa niezależne źródła wynika, że z kanadyjskiego studia deweloperskiego zwolniono niemalże 75 procent pracowników.

Masowe zwolnienia w Silicon Knights?  - ilustracja #1

Anonimowi informatorzy donieśli, że masowe zwolnienia w Silicon Knights sprawiły, że firmie liczącej dotychczas niemalże stu pracowników pozostało zaledwie dwadzieścia pięć osób. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że ledwie kilka miesięcy temu mówiło się o pomocy finansowej ze strony kanadyjskiego rządu. Spora dotacja miała nie tylko przyśpieszyć prace nad nowym silnikiem graficznym, ale i stworzyć dodatkowe osiemdziesiąt miejsc pracy. Cięcia zatrudnienia w Silicon Knights ponoć są tak drastyczne, że zwolniono nawet żonę prezesa kanadyjskiej firmy.

Zespół Silicon Knights w swoim dorobku ma zarówno dobre, jak i mniej udane produkcje. Do tych pierwszych możemy zaliczyć m.in. Eternal Darkness: Sanity’s Requiem oraz port pierwszej części cyklu Metal Gear Solid na konsolę GameCube, czyli Metal Gear Solid: The Twin Snakes. Niestety kanadyjski zespół odpowiedzialny jest też za tytuł Too Human, który pomimo dziesięciu lat prac nie zdołał sprostać oczekiwaniom konsumentów.

Aktualnie firma Silicon Knights nie komentuje doniesień opublikowanych przez serwis 1UP. Najprawdopodobniej jednak w ciągu najbliższych kilku dni powinniśmy otrzymać potwierdzenie lub zaprzeczenie tych informacji. Nie pozostaje nam więc nic innego jak poczekać na oficjalny komentarz kanadyjskiego zespołu.