Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2010, 09:35

autor: Jiker

Luty 2011 roku miesiącem premiery Dragon Age 2?

Firma BioWare dołączyła do amerykańskiej, pudełkowej wersji rozszerzenia Przebudzenie do cRPG Dragon Age: Początek w wersji na konsolę PlayStation 3 tajemniczą kartę, na której znajduje się enigmatyczna data - 1 lutego 2011 roku.

Firma BioWare dołączyła do amerykańskiej, pudełkowej wersji rozszerzenia Przebudzenie do cRPG Dragon Age: Początek w wersji na konsolę PlayStation 3 tajemniczą kartę, na której znajduje się enigmatyczna data - 1 lutego 2011 roku.

Serwis 1UP, podobnie zresztą jak i wiele innych mediów, spekuluje, że podany na ulotce termin (widać go dokładnie na poniższym zdjęciu) jest datą premiery Dragon Age 2 - wpisuje się bowiem w dotychczasowe, wstępne zapowiedzi sugerujące wydanie kontynuacji Dragon Age w pierwszym kwartale przyszłego roku. Redaktorzy amerykańskiego serwisu wstrzymują się jednak z ostatecznymi osądami, ponieważ na ulotce oprócz daty i grafiki smoka nie znalazło się żadne potwierdzenie, że chodzi tu o Dragon Age 2.

Luty 2011 roku miesiącem premiery Dragon Age 2? - ilustracja #1

Dragon Age 2 będzie najprawdopodobniej jednym z tytułów, które według Ray’a Muzyka z BioWare zostaną zapowiedziane przez firmę w czasie czerwcowych targów E3. Z dotychczas ujawnionych informacji wynika, że produkcja będzie zawierała wiele niespodzianek, a także w znacznym stopniu udoskonaloną oprawę graficzną.

Zanim jednak dojdzie do oficjalnego ujawnienia Dragon Age 2, na rynku zadebiutuje pierwsze poważne rozszerzenie do Dragon Age: Początek. Przebudzenie w wersji przeznaczonej na rynek amerykański trafi 16 marca. Na półkach europejskich sklepów, w tym polskich, dodatek zagości trzy dni później.

W Stanach Zjednoczonych Przebudzenie we wszystkich trzech wersjach (PC, X360, PS3) zostanie wydane zarówno w wersji cyfrowej (w przypadku PS3 dostępnej z poziomu PlayStation Network), jak i pudełkowej. W Europie możliwość nabycia rozszerzenia zapisanego na nośniku optycznym otrzymają wyłącznie właściciele pecetów i Xboksa 360.

W Przebudzeniu weźmiemy udział w wydarzeniach mających miejsce kilka miesięcy po zakończeniu wątku fabularnego w Dragon Age: Początek. Gracz wcieli się w rolę Szarego Strażnika, przed którym stanie zadanie odbudowania potęgi zakonu mającego siedzibę w Amaranthine, krainie nieobecnej w podstawowej wersji gry. W dodatku nie zabraknie nowych postaci, krain, a także przeciwników.