Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2011, 09:15

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Kolejne opóźnienie premiery gry strategicznej Stronghold 3

Gracze wyczekujący na debiut gry strategicznej Stronghold 3 będą musieli na nią poczekać nieco dłużej niż się wydawało. Premiera tytułu została bowiem po raz kolejny przesunięta.

Data premiery gry strategicznej Stronghold 3 (w Polsce pod nazwą Twierdza 3) została po raz kolejny przesunięta. Sprawa może mieć związek ze zmianą wydawcy.

Według najnowszych planów, tytuł ukaże się na rynku dopiero jesienią. Początkowo premierę planowano na pierwszy kwartał bieżącego roku, by w marcu zweryfikować te plany i przesunąć debiut na lato. Teraz po raz kolejny dokonano zmiany w tej kwestii.

Kolejne opóźnienie premiery gry strategicznej Stronghold 3 - ilustracja #1

Niewykluczone, że powodem opóźnienia są małe przetasowania na stanowisku wydawcy. Pełniąca dotychczas tę rolę firma SouthPeak Games ostatecznie będzie tylko dystrybutorem. Resztę obowiązków przejmie 7Sixty - spółka partnerska Southpeak Games. Stronghold 3 będzie pierwszą wydaną przez nią grą.

Przedstawiciele 7Sixty zapowiadają, że zlokalizowana w Teksasie firma skupi się nie tylko na sprzedaży swoich pozycji w sklepach, ale także w cyfrowej dystrybucji. „Chcemy zagwarantować, że idziemy z duchem czasu, więc staramy się zaspokajać potrzeby konsumentów, oferując doskonałą zawartość cyfrową, jak i pudełkowe produkty” – tak założenia 7Sixty przedstawia Jeff Hutchinson, wiceprezes ds. elektronicznej rozrywki.

Stronghold 3 zostanie wydany wyłącznie na PC. Seria sprzedała się do tej pory w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy, choć od początku istnienia ukazuje się tylko na jednej platformie. W najnowszej odsłonie po raz kolejny przeniesiemy się do czasów średniowiecza, a naszym zadaniem będzie rozbudowa i obrona tytułowych twierdz.