Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2010, 12:05

autor: Sarge

Kojima o Metal Gear Solid 5

Kolejne informacje kręcące się wokół Hideo Kojimy i jego nowego projektu sprawiają, że trudno już się zorientować, które z nich są najbardziej wiarygodne. Czy będzie to kolejna odsłona serii Metal Gear Solid, a może długo oczekiwana trzecia część Zone of the Enders? Po najnowszym wywiadzie jakiego udzielił twórca sukcesu przygód Snake’a, ta kwestia jeszcze raz staje pod znakiem zapytania.

Kolejne informacje związane z Hideo Kojimą i jego nowym projektem sprawiają, że trudno już się zorientować, które z nich są najbardziej wiarygodne. Czy będzie to kolejna odsłona serii Metal Gear Solid, a może długo oczekiwana trzecia część Zone of the Enders? Po najnowszym wywiadzie jakiego udzielił twórca sukcesu przygód Snake’a, ta kwestia jeszcze raz staje pod znakiem zapytania.

Kojimę przepytywał tym razem magazyn Famitsu, którego redaktorzy próbowali wyciągnąć z Japończyka jakieś informacje na temat jego następnego projektu. Odpowiedź jest zaskakująca, gdyż mówi on o zupełnie nowym tytule lub... Metal Gear Solid 5. Jest to o tyle dziwne, że Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots miało być ostatnią częścią głównej serii, która zamykała właściwą historię.

Kojima o Metal Gear Solid 5 - ilustracja #1

Oprócz tego dostawaliśmy ewentualne spin-offy lub prequele, a zastanawiający jest sam fakt, że twórca serii w ogóle rozważa wydanie pełnoprawnej „piątki”. Z drugiej strony może chodzić też o zwykłe przejęzyczenie, kiedy to przepytywany miał na myśli po prostu kolejne wydanie sagi, ale niekoniecznie będące bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z czwartej części.

Kontynuując dalej swoje spekulacje Kojima potwierdził, że na razie odkłada w czasie stworzenie Zone of the Enders 3, z kolei jego nowy projekt miałby się ukazać dopiero po wydaniu nadchodzących tworów studia Kojima Productions. Castlevania: Lords of Shadow ukaże się w ciągu kilku miesięcy, a Metal Gear Solid: Rising oraz Metal Gear Solid 3D: Snake Eater są planowane na przyszły rok, więc należy się spodziewać kolejnej gry najwcześniej za dwa lata.

Wszystko to póki co ciągle spekulacje, ale przypomnijmy sobie wypowiedź producenta MGS: Rising. Powiedział on swego czasu, że Hideo Kojima będzie brał udział w przygotowaniach następnych części serii Metal Gear Solid. Czyżby więc rzeczywiście piąta odsłona nabierała coraz bardziej realnych kształtów? Chcielibyśmy wreszcie poznać jakieś konkrety w tej sprawie, by nie trzeba było tylko snuć niepotrzebnych domysłów.

gry