Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2010, 13:49

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Autor serii Metal Gear Solid szykuje niespodziankę na Tokyo Game Show

Hideo Kojima miał sporo pracy podczas zakończonych niedawno targów E3. Twórca marki Metal Gear Solid promował w Los Angeles najnowsze gry z serii – MGS: Rising i MGS: Snake Eater a także Castlevania: Lords of Shadow. Według serwisu CVG prowadzone przez niego studio Kojima Productions równolegle pracuje na jeszcze jednym projektem, który poznamy we wrześniu podczas Tokyo Game Show.

Hideo Kojima miał sporo pracy podczas zakończonych niedawno targów E3. Twórca marki Metal Gear Solid promował w Los Angeles najnowsze gry z serii – MGS: Rising i MGS 3D: Snake Eater a także Castlevania: Lords of Shadow . Według serwisu CVG prowadzone przez niego studio Kojima Productions równolegle pracuje nad jeszcze jednym projektem, który poznamy we wrześniu podczas Tokyo Game Show.

Autor serii Metal Gear Solid szykuje niespodziankę na Tokyo Game Show - ilustracja #1

Zapowiedź Metal Gear Solid 3D: Snake Eater to jedna z niespodzianek tegorocznych targów E3

Informacje o nowej grze Kojimy i jego współpracowników, które na firmowej stronie pojawiły się na początku tygodnia, wywołały spore poruszenie. Po konferencji koncernu Nintendo jasne stało się, że chodzi o Metal Gear Solid 3D: Snake Eater, czyli odświeżoną wersję hitu znanego z konsoli PlayStation 2, adresowaną na trójwymiarowy handheld Nintendo 3DS.

Jeżeli Hideo Kojima miał w zanadrzu jeszcze jakiś tytuł, to udało mu się zachować go w tajemnicy do końca E3. Bardziej rozmowny okazał się za to jeden z przedstawicieli amerykańskiego oddziału firmy Konami. Zdradziło on serwisowi CVG, że chodzi o grę, która ukaże się wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 3 i zaprezentowana zostanie podczas Tokyo Game Show. We wcześniejszych spekulacjach często mówiło się o powrocie marki Zone of the Enders, więc nie byłoby nic dziwnego, gdyby chodziło o nową odsłonę tej serii.

Autor serii Metal Gear Solid szykuje niespodziankę na Tokyo Game Show - ilustracja #2

Wielu graczy nie miałoby nic przeciw, gdyby Hideo Kojima odświeżył futurystyczną serię gier akcji Zone of the Enders

Plotki wskazują, że Kojima i spółka po prostu nie zdążyli przygotować odpowiednio okazałego demo na E3 i stąd decyzja o przełożeniu oficjalnej zapowiedzi tytułu o kilka miesięcy. Niewykluczone, że taką decyzje podjęto także z innych powodów. Przede wszystkim w natłoku informacji o nowych grach, jakie zapowiedziane zostały w Los Angeles, trudno byłoby skupić na sobie uwagę mediów. Poza tym Kojima jest przecież Japończykiem, więc mógł zwyciężyć lokalny patriotyzm.