Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2010, 09:08

autor: Marcin "Sarge" Skierski

E3 2010 w liczbach i data kolejnej edycji

Targi E3 dobiegły końca – w tym czasie poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat oczekiwanych gier, a sporą rolę w tym roku odgrywał temat sterowania ruchem. Grupa Entertainment Software Association (organizator targów) ujawniła pierwsze statystyki podsumowujące tegoroczną edycję. Oprócz tego podzielono się również pierwszymi szczegółami na temat przyszłorocznych targów.

Targi E3 dobiegły końca – w tym czasie poznaliśmy wiele ciekawych informacji na temat oczekiwanych gier, a sporą rolę w tym roku odgrywał temat sterowania ruchem. Grupa Entertainment Software Association (organizator targów) ujawniła pierwsze statystyki podsumowujące tegoroczną edycję. Oprócz tego potwierdzono też już, że targi wrócą w przyszłym roku i podzielono się pierwszymi szczegółami na ich temat.

Oficjalna część imprezy trwała w dniach od 15 do 17 czerwca. W tym czasie hale wystawowe odwiedziło 45.600 osób, co niemal idealnie pokryło się z przewidywaniami organizatorów, którzy oczekiwali około 45 tysięcy zwiedzających. Z kolei wystawcy zjawili się na targach w liczbie ok. 300 firm. Dane te oznaczają poprawę frekwencji względem ubiegłego roku, kiedy to na targach pojawiło się prawie 41 tysięcy osób, a swoje stoiska zorganizowało 216 wystawców.

E3 2010 w liczbach i data kolejnej edycji - ilustracja #1

Przypomnijmy, że ostatniego lata powrócono do otwartej formuły targów, po tym jak w latach 2007 i 2008 w obawie o coraz większy tłok ograniczono liczbę gości do kilku tysięcy związanych z branżą osób (innymi słowy – wystawa była zamknięta dla zwykłych graczy). Bardziej kameralna formuła imprezy nie przyjęła się jednak dobrze, w związku z czym drugi już rok z rzędu mogliśmy być świadkami zorganizowanego z rozmachem konwentu.

Wygląda na to, że organizatorzy są bardzo zadowoleni z obecnego stanu rzeczy, wobec czego zapowiedzieli już termin organizacji przyszłorocznej edycji. Według udostępnionych informacji, E3 po raz kolejny będzie miało miejsce w halach Convention Center w Los Angeles, tym razem jednak nieco wcześniej, bo w dniach 7-9 czerwca 2011 roku.

gry