Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2010, 09:00

Fakty i mity o Gran Turismo 5

Zachodnie serwisy internetowe postanowiły zebrać znane dotąd informacje na temat gry wyścigowej Gran Turismo 5 oraz uzupełnić je o jak największą ilość wieści zweryfikowanych w trakcie zakończonych już targów E3. Poniżej prezentujemy zestaw najciekawszych z nich.

Zachodnie serwisy internetowe postanowiły zebrać znane dotąd informacje na temat gry wyścigowej Gran Turismo 5 oraz uzupełnić je o jak największą ilość wieści zweryfikowanych w trakcie zakończonych już targów E3. Poniżej prezentujemy zestaw najciekawszych z nich.

Fakty i mity o Gran Turismo 5 - ilustracja #1

W dziele studia Polyphony Digital zawartych zostanie zatem około 1000 licencjonowanych samochodów. W dużej mierze będą one podatne na różnorakie uszkodzenia (jednakże nie wszystkie w pełnym zakresie). System ma uwzględniać m.in. prędkość oraz miejsce uderzenia i dopasowywać do nich poziom wizualnych oraz mechanicznych zniszczeń. Dodatkowo szereg pojazdów z tzw. kategorii Premium zostanie zaprojektowanych z dbałością o najmniejsze szczegóły, w tym dokładnie wymodelowane wnętrza. W GT5 weźmiemy udział w wyścigach typu NASCAR, WRC, a także Super GT.

Rywalizacja będzie się odbywać na 20 trasach, występujących w ponad 70 wariacjach. Nie zabraknie wśród nich słynnych torów wyścigowych (m.in. Daytona International Speedway, Indianapolis Motor Speedway, Nürburgring Nordschleife, Tsukuba Circuit), a także odcinków poprowadzonych ulicami miast (np. Rzym, Madryt, Tokio). Zmagania będą prowadzone w trybie rozbudowanej kariery (powrót do starych rozwiązań, z mapą, dilerami samochodowymi, tuningiem, myjniami itd.), którą ma poprzedzać szkoła jazdy, z koniecznością uzyskania licencji wymaganych w określonych kategoriach wyścigów. Najlepsze akcje gracz będzie mógł uwiecznić na zdjęciach i filmach w opcjach Photo Mode oraz Gran Turismo TV Video, a następnie opublikować w Photo Album, którego zawartością będzie można dzielić się z przyjaciółmi.

Fakty i mity o Gran Turismo 5 - ilustracja #2

W Gran Turismo 5 zawarty zostanie również tryb rozgrywki wieloosobowej, w ramach którego rywalizacji będzie się mogło oddać do szesnastu graczy jednocześnie (choć podobno w prywatnych spotkaniach będzie mogło uczestniczyć do 32 osób – jeszcze nie wiemy czy nie chodzi tu jednak czasem tylko o możliwość prowadzenia rozmów tekstowych i głosowych w lobby). Ponadto w grze znajdzie się opcja zabawy przy jednej konsoli, dopuszczająca możliwość toczenia pojedynków dwóm graczom na podzielonym ekranie. Oprócz tego posiadacze gier Gran Turismo na PSP oraz Gran Turismo 5 Prologue otrzymają możliwość odblokowania w GT5 dodatkowych samochodów, które będą mogli przetestować w trybie Arcade.

Gran Turismo 5 zostanie wydane na PlayStation 3. Amerykańska premiera odbędzie się 2 listopada bieżącego roku. Europejski termin póki co nie został jeszcze ujawniony, choć możemy spodziewać się, że zostanie on również ustalony na listopad. Podobno na wyprodukowanie gry firma Sony wydała już ponad 80 milionów dolarów, co czyni GT5 jedną z najdroższych gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Fakty i mity o Gran Turismo 5 - ilustracja #3

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej