Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2010, 14:11

autor: Adrian Werner

Star Wars: The Old Republic - co pokazano i ujawniono na E3

O tym, że Star Wars: Old Republic będzie jedną z gwiazd tegorocznego E3 wszyscy wiedzieli od dawna. Nie dziwi zatem, że Bioware przygotowało na tę imprezę pokaźny zestaw materiałów i nowych informacji.

O tym, że Star Wars: Old Republic będzie jedną z gwiazd tegorocznego E3 wszyscy wiedzieli od dawna. Nie dziwi zatem, że Bioware przygotowało na tę imprezę pokaźny zestaw materiałów i nowych informacji.

 

Star Wars: The Old Republic - co pokazano i ujawniono na E3 - ilustracja #1

 

Pierwszą nowością było ujawnienie istnienia w świecie gry tzw. Stref Wojny (War Zones). Będą to sekcje, w których stając po stronie wspieranej przez nas frakcji (Imperium lub Republiki) stoczymy potyczki z innymi graczami. Lokacje te zostaną odpowiednio zaprojektowane pod kątem przydatności do bitew drużynowych. Jedną z tego typu miejscówek zajdziemy w górach planety Alderaan. Ujawnienie Stref Wojny to początek kampanii informacyjnej dotyczącej jakże ważnego dla gier MMO elementu PvP (Player vs Player). W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się regularnego strumienia wieści o różnych możliwościach konkurowania z innymi graczami.

 

Star Wars: The Old Republic - co pokazano i ujawniono na E3 - ilustracja #2

Agentka Imperialna z rasy Chissów.

 

Kolejną niespodzianką była informacja o dwóch nowych grywalnych rasach. Wybierając klasę Agenta Imperialnego otrzymamy opcję wcielenia się w Chissa. To obcy o błękitnej skórze, czarnych włosach i czerwonych oczach, którzy słyną z niebywałej inteligencji oraz przebiegłości. Najbardziej znanym przedstawicielem tego gatunku jest admirał Thrawn. Natomiast ci gracze, którzy zdecydują się wybrać klasę Przemytnika dostaną szansę zagrania jednym z Twi'leków, których znakiem rozpoznawczym są wyrastające z tyłu czaszki głowoogony. Więcej informacji o obu rasach zostanie wyjawione później, jednak na razie wygląda na to, że dany gatunek obcych zostanie przypisany do konkretnej klasy i tylko ludzie będą mieli w tej kwestii pełną swobodę wyboru.

Bioware zaczęło również wreszcie mówić o wyposażeniu. Dla twórców ważne było, by postacie graczy nie tylko dokonywały heroicznych czynów, ale również, by wyglądali jak prawdziwi bohaterowie. Rezultatem takiego podejścia jest bogactwo ekwipunku, w jaki wyposażona została każda klasa. Dobrze demonstruje to wypuszczony z tej okazji filmik, w którym możemy obejrzeć różne pancerze Łowcy Nagród - poczynając od prostej lekkiej zbroi, aż po przypominający odzienie Boby Fetta kombinezon wyposażony w hełm i w plecak odrzutowy.

 

Star Wars: The Old Republic - co pokazano i ujawniono na E3 - ilustracja #3

 

Ostatnią nowością była informacja, że wszyscy gracze otrzymają własne okręty zdolne do podróży międzygwiezdnych. Co więcej, każda klasa postaci dysponować będzie innym typem statku. Pojazdy te nie będą jedynie środkiem transportu, ale posłużą też jako dom oraz baza operacyjna dla naszych postaci. W nich porozmawiamy z kompanami i innymi graczami oraz zaplanujemy kolejną przygodę. W udostępnionym na oficjalnej stronie filmiku pokazano dwa typu statków.

Na koniec polecam Wam udanie się na stronę serwisu G4TV, gdzie znajdziecie ponad 17 minut materiałów video z prezentacji gry na tegorocznym E3.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej