Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2010, 15:34

autor: Olek

Strzał w głowę podstawą kolejnej mutacji dla Left 4 Dead 2: The Passing

Firma Valve Software kontynuuje cykle cotygodniowych eventów, podczas których gracze mają okazję zagrać w Left 4 Dead 2: The Passing, korzystając z nowych trybów zabawy multiplayer, zwanych mutacjami. Było już m.in. bieganie z figurką krasnala ogrodowego, masakrowanie zombiaków piłą łańcuchową i zmaganie się z permanentnym krwotokiem... Teraz przyszła kolej na bardzo precyzyjne strzelanie.

Firma Valve Software kontynuuje cykl cotygodniowych eventów, podczas których gracze mają okazję zagrać w Left 4 Dead 2: The Passing, korzystając z nowych trybów zabawy multiplayer, zwanych mutacjami. Było już m.in. bieganie z figurką krasnala ogrodowego, masakrowanie zombiaków piłą łańcuchową i zmaganie się z permanentnym krwotokiem... Teraz przyszła kolej na bardzo precyzyjne strzelanie.

Strzał w głowę podstawą kolejnej mutacji dla Left 4 Dead 2: The Passing - ilustracja #1

Dekapitacja lub strzał w głowę to jedyny sposób zabijania zombie w mutacji Headshot.

Główne zadanie w mutacji Headshot polega na zabijaniu ożywieńców strzałem w głowę. Trafienie w jakąkolwiek inną część ciała może odepchnąć zombie, ale tylko rana zadana powyżej szyi (lub ewentualna dekapitacja) jest dla nich śmiertelna.

W ósmą, spośród 20 planowanych, mutację dla Left 4 Dead 2: The Passing zagrać można w trybie kampanii. Jest ona też jedną z czterech, jakie uwzględnione zostaną w kolejnym głosowaniu na event, który gracze chcieliby powtórzyć. Pozostałe to: Last Man On Earth, Chain Saw Massacre i Room For One. Przypomnijmy, że w poprzednim głosowaniu wygrała mutacja Last Gnome On Earth.

W tym tygodniu organizatorzy akcji promującej The Passing podsumowali także przeprowadzoną niedawno ankietę dotyczącą popularności różnych rodzajów broni w L4D2. Na obu platformach – komputery PC oraz konsole Xbox 360 – zwyciężył karabin szturmowy, który okazał się lepszy od strzelby automatycznej. Różnice w ocenie graczy zaznaczyły się dopiero na kolejnych miejscach rankingu. Korzystający z pecetów chętniej sięgają po karabiny snajperskie, podczas gdy użytkownicy konsoli wolą broń do walki wręcz. Odmienne preferencje można w tym przypadku tłumaczyć specyfiką systemów sterowania.

Strzał w głowę podstawą kolejnej mutacji dla Left 4 Dead 2: The Passing - ilustracja #2

Wraz z modyfikacją trybu Versus zmiany przejdzie także Dżokej.

Zapowiadając nową mutację twórcy gry poinformowali także o pierwszej z planowanych modyfikacji trybu rywalizacji (versus). Pojawi się ona najpierw w pecetowej wersji gry. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim działania defibrylatorów oraz dostępności apteczek i pigułek, uzupełniających ubytki zdrowia bohaterów. Niewielkie przeobrażenia przejdzie też jeden z przeciwników – Dżokej. Nie tylko będzie on zadawał większe obrażenia, ale znikną także ich problematyczne opóźnienia.

Więcej o mutacjach w The Passing, pierwszym dodatku do gry Left 4 Dead 2, dowiecie się z lektury wcześniejszych informacji na ten temat.