Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2009, 10:30

autor: Jiker

Jeden z kandydatów do miana gry roku debiutuje na polskim rynku!

Uncharted 2: Among Thieves debiutuje na polskim rynku! Produkcję, okrzykniętą już teraz jedną z najlepszych gier w historii elektronicznej rozrywki, można nabyć we wszystkich dużych sklepach z grami, także tych internetowych, w cenie 229,90 złotych. Jest to oczywiście wartość sugerowana przez producenta.

Uncharted 2: Among Thieves debiutuje na polskim rynku! Produkcję, okrzykniętą już teraz jedną z najlepszych gier w historii elektronicznej rozrywki, można nabyć we wszystkich dużych sklepach z grami, także tych internetowych, w cenie 229,90 złotych. Jest to oczywiście wartość sugerowana przez producenta, sami sprzedawcy nierzadko oferują najnowsze przygody Nathana Drake’a w cenie niższej o kilkadziesiąt złotych.

W sprzedaży znalazły się również specjalne zestawy, w skład których wchodzi konsola PlayStation 3 z dyskiem twardy o pojemności 250 GB oraz najnowsze dzieło studia Naughty Dog. Bundle znajdziecie w sieciach handlowych pokroju Media Markt gdzie można je nabyć za około 1300 złotych oraz na serwisach aukcyjnych. To jednak nie koniec.

Jeden z kandydatów do miana gry roku debiutuje na polskim rynku! - ilustracja #1

Najbardziej zagorzali fani Uncharted mogą skusić się na zakup edycji kolekcjonerskiej, która została wyprodukowana jedynie w 200 egzemplarzach (można było ją zdobyć w konkursie na oficjalnym blogu PlayStation, podczas multiplayerowej bety Uncharted 2 i w PlayStation Home). Jeden z nich trafił niedawno na aukcję w ramach eBay’a – aktualnie zestaw zawierający m.in. grę i replikę występującego w grze sztyletu Phurba wraz z podstawką, kosztuje nieco ponad 3000 dolarów (cóż to za kwota dla prawdziwego miłośnika serii). Do zakończenia licytacji pozostało jeszcze osiem dni.

Uncharted 2: Among Thieves trafia na nasz rynek w pełni zlokalizowane i nie będzie wielką przesadą, jeśli napiszemy, że jest to tłumaczenie bardzo wysokiej jakości. W roli głównego bohatera – Nathana Drake’a – możemy usłyszeć Jarosława Boberka (dubbingową gwiazdę, znaną nie tylko graczom z wielu filmów i seriali). Ponadto w grze wystąpiła Anna Gajewska jako Chloe, Ewa Bukowska jako Elena oraz Andrzej Blumenfeld jako Sullivan. Oprócz tych aktorów swoich głosów użyczyli m.in. Krzysztof Zakrzewski, Piotr Bąk oraz Wojciech Paszkowski.

Jeden z kandydatów do miana gry roku debiutuje na polskim rynku! - ilustracja #2

Tym posiadaczom PlayStation 3, którzy mimo wszystko nie przekonali się jeszcze do dzieła Naughty Dog, polecamy zapoznanie się z szeregiem materiałów na temat gry, które zdołaliśmy zgromadzić na łamach gry-online.pl. Wśród nich zachęcamy szczególnie do rzucenia okiem na:

Jednocześnie informujemy Was, że wraz z premierą pełnej wersji Uncharted 2 Sony dezaktywowało wersję demonstracyjną gry. Przez ostatnie dwa tygodnie mogliście za jej sprawą przetestować cztery mapy umożliwiające zmagania w standardowych opcjach rozgrywki wieloosobowej, a także dwie lokacje, w ramach których każdy chętny zapozna się z świetnie poprowadzonym trybem kooperacji przeznaczonym dla maksymalnie trzech graczy.

W Uncharted 2 Nathan Drake ponownie wplątuje się w poważne tarapaty, tym razem z inicjatywy swojego znajomego Harry’ego, który dodatkowo zapoznaje go z poszukiwaczką skarbów Chloe. Grupa śmiałków trafia na ślad potężnego artefaktu, który może zmienić losy całego świata. Tajemniczy kamień jest również celem bezwzględnych bandytów. Wspólnie z grupą starych i nowych bohaterów zwiedzamy wiele egzotycznych miejsc (jak np. Nepal, czy Tybet i Himalaje).

Jeden z kandydatów do miana gry roku debiutuje na polskim rynku! - ilustracja #3

Wiadomość kończymy przypomnieniem informacji, że Uncharted 2 to najprawdopodobniej nie ostatnia odsłona tego wyjątkowego cyklu. Z wypowiedzi twórców wynika bowiem, że planują oni kontynuowanie historii Nathana (w grę wchodzi również powrót do wcześniejszych historii z udziałem bohatera). Zanim jednak do tego dojdzie Naught Dog opracuje dla dwójki szereg dodatków DLC. Pierwszy z nich będzie najprawdopodobniej związany z trybem multiplayer.