Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2009, 12:50

autor: Jiker

O europejskiej dacie premiery Uncharted 2: Among Thieves i przyszłości serii

Poznaliśmy oficjalną datę europejskiej premiery gry Uncharted 2: Among Thieves. Dzieło ekipy Naught Dog, będące jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji bieżącego roku, trafi na nasz rynek 16 października, czyli dzień po debiucie w Stanach Zjednoczonych. Informacja została przekazana przez redaktorów serwisu Eurogamer.net, którzy pozyskali ją bezpośrednio od wydawcy.

Poznaliśmy oficjalną datę europejskiej premiery gry Uncharted 2: Among Thieves. Dzieło ekipy Naught Dog, będące jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji bieżącego roku, trafi na nasz rynek 16 października, czyli dzień po debiucie w Stanach Zjednoczonych. Informacja została przekazana przez redaktorów serwisu Eurogamer.net, którzy pozyskali ją bezpośrednio od wydawcy, firmy Sony Computer Entertainment.

O europejskiej dacie premiery Uncharted 2: Among Thieves i przyszłości serii - ilustracja #1

Kolejne przygody Nathana Drake’a – zawadiakę poznaliśmy pod koniec 2007 roku za pośrednictwem gry Uncharted: Drake’s Fortune – najprawdopodobniej nie będą jednak ostatnią produkcją z cyklu Uncharted. Informację tę zdradziła w trakcie rozmowy z oficjalnym blogiem PlayStation Amy Hennig, dyrektor kreatywna studia Naughty Dog. „Uncharted 2 nie kończy historii Nathana ”, powiedziała, dodając po chwili: „Dzięki Bogu Nathan przeżyje jeszcze sporo niecodziennych sytuacji ”.

Ze słów Amy wynika, że fabuła przedstawiona w dwójce nie jest bezpośrednią kontynuacją historii opowiedzianej w „jedynce”, co otwiera sporo możliwości przed scenarzystami i twórcami marki. Z tego też względu osoby, które nie grały w część pierwszą mogą bez większych problemów zacząć swoją przygodę z Nathanem od odsłony drugiej. Zaliczenie Drake’s Fortune ułatwi jednak odbiór gry jako całości i wpłynie na zwielokrotnienie doznań.

Dyrektor kreatywna Naughty Dog zauważyła również, że Uncharted jako marka będzie mogła liczyć na wsparcie na tyle długo, na ile będą sobie tego życzyć gracze. Poprzednie dzieła Naughty DogCrash Bandicoot oraz Jak & Daxter – doczekały się trzech głównych odsłon i jednego oficjalnego spin-offa w postaci wyścigów (pozostałe części opracowały już inne studia deweloperskie). Czy z Nathanem będzie podobnie?

Uncharted 2: Among Thieves zapowiada się wyjątkowo dobrze. Potwierdzają to liczne relacje osób, które miały już okazję zagrać w grywalne wersje dzieła Naughty Dog. Z tego też względu polecamy Waszej uwadze szereg materiałów na temat gry, opublikowanych w ostatnim czasie na łamach gry-online.pl. Mamy tu na myśli przede wszystkim tekstowe wrażenia z targów gamescom, a także filmy z cyklu Gramy! prezentujące zarówno tryb rozgrywki wieloosobowej, jak i początkowy etap głównej kampanii single player w polskiej wersji językowej.