Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2011, 12:25

autor: Łosiu

Informacje o LANie i trybie zombie w Modern Warfare 3

Robert Bowling, zajmujący w Infinity Ward intrygujące stanowisko Creative Strategist, przekazał fanom informacje o możliwości gry poprzez LAN w wersji PC Modern Warfare 3 oraz rozwiał wątpliwości co do tego czy w grze pojawią się zombie.

Robert „fourzerotwo” Bowling, ze studia Infinity Ward, napisał niedawno na swoim twitterze: ”Tak, Modern Warfare 3 obsługuje LAN, pełną kontrolę nad restrykcją broni i klas oraz tworzenie klas podstawowych”. Obsługa sieci LAN oczywiście nie koliduje z dostępem do Call of Duty Elite dla graczy pecetowych. Producent poinformował fanów, że w grze nie będzie popularnego trybu obrony przed zombie, z którego znane są odsłony serii w wykonaniu studia Treyarch. Jego odpowiednikiem będzie tryb kooperacji Spec Ops Survival.

Wygląda na to, że twórcy zdali sobie sprawę z tego, że wielu graczy ceni sobie niskie pingi, jakie zapewnia gra w sieci lokalnej, a LAN party nie jest wymarłą sztuką. Fourzerotwo dodał, że na PC gracze będą mogli „wyłączyć w grze każdą broń, element ekwipunku, perk, kill i deathstreak, broń przyboczną, praktycznie WSZYSTKO”. Taki poziom modyfikacji oraz obsługa sieci lokalnej mają zwłaszcza znaczenie w grach turniejowych- czyżby Modern Warfare 3 był planowany jako powrót pecetowego Call of Duty na scenę esportową? Miejmy nadzieję, że tak.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare 3, zaplanowana jest na 8 listopada. Poza wersją na PC, tytuł będzie można zakupić na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii oraz DS-a. Gra zostanie w Polsce wydana przez Licomp Empik Multimedia. Poza wersjami na WII i DS będzie dostępna w polskiej wersji kinowej.