Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2011, 08:42

autor: Kono

Pecetowy Modern Warfare 3 wykorzysta Steamworks. Konsolowy multiplayer dla 32 graczy?

Firma Valve poinformowała, że pecetowa wersja gry Call of Duty: Modern Warfare 3 skorzysta z nadzędzi Steamworks. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej konsolowa edycja tytułu zaoferuje rozgrywkę wieloosobową dla maksymalnie 32 graczy.

Firma Valve ogłosiła, że jedna z najbardziej oczekiwanych strzelanek tego roku, czyli Call of Duty: Modern Warfare 3 w wersji na PC, będzie korzystać z narzędzi Steamworks. Natomiast nieoficjalne źródła donoszą, że konsolowa edycja gry zaoferuje wieloosobowe potyczki dla maksymalnie 32 graczy.

Tytuł, nad którym pracują studia Infinity Ward oraz Sledgehammer Games, można zamawiać na Steamie. Warto zaznaczyć, że zarówno cyfrowa, jak i pudełkowa wersja Call of Duty: Modern Warfare 3 będą wykorzystywać narzędzia Steamworks. Oznacza to, że możemy się spodziewać m.in. automatycznego ściągania łatek oraz możliwości zdobywania Steamowych osiągnięć. Przypominamy, że pecetowa wersja zaoferuje też wsparcie dla dedykowanych serwerów od dnia premiery.

Pecetowy Modern Warfare 3 wykorzysta Steamworks. Konsolowy multiplayer dla 32 graczy? - ilustracja #1

Jeśli chodzi o przecieki dotyczące wersji konsolowej, to pochodzą one z filmu, który pojawił się na serwisie Youtube, ale szybko został zdjęty przez czujnych pracowników Activision. Mogliśmy na nim zobaczyć jak bliżej niezidentyfikowana osoba przegląda menu konsolowej edycji gry. Widniały tam dwa tryby wieloosobowe: Team Deathmatch oraz tzw. Bomb Mode. Niestety, właściwej rozgrywki nie zobaczyliśmy, ale na jednym z ekranów pojawił się ciekawy napis mówiący o maksymalnej liczbie graczy, która ma wynosić aż 32.

Oprócz tych informacji, na skasowanym filmie mogliśmy ujrzeć nazwy trzynastu map dostępnych w trybie multiplayer. Wśród nich były: Carbon, Coast, Dome, Exchange, Hardhat, Interchange, Lambeth, Meteora, Mogadishu, Paris, Plaza, Radar oraz Seatown.

Na potwierdzenie informacji o trybie multiplayer na konsolach fani cyklu będą musieli poczekać do nadchodzącego weekendu. Wtedy to odbędzie się Call of Duty XP, czyli konwent przypominający nieco w swoich założeniach Blizzcon. To właśnie na rozpoczynającym się 2 września zlocie fanów Call of Duty dowiemy się więcej o rozgrywce wieloosobowej na konsolach.

Call of Duty: Modern Warfare 3 zadebiutuje 8 listopada na PlayStation 3, Xboksie 360, pecetach, Wii oraz DS-ie. W naszym kraju grę wyda firma Licomp Empik Multimedia. Wersje na PC, PlayStation i Xboksa 360 będą dostępne w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami.