Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2011, 12:00

autor: Sarge

Firma Activision zdobyła prawa do domeny ModernWarfare3.com

Amerykańskie Narodowe Forum Arbitrażu przyznało firmie Activision prawa do domeny ModernWarfare3.com. Witryna stała się obiektem wielu kontrowersji i była wykorzystywana przez jednego z fanów gry Battlefield 3.

Firma Activision na mocy wyroku Amerykańskiego Narodowego Forum Arbitrażu przejęła domenę ModernWarfare3.com, wykorzystaną swego czasu w prowokacji fanów gry Battlefield 3.

Sprawa toczyła się o bezprawne użycie domeny ModernWarfare3.com, przenoszącej odwiedzających na oficjalny serwis Battlefielda 3, czyli bezpośredniego konkurenta Call of Duty: Modern Warfare 3. Na początku po wpisaniu powyższego adresu trafialiśmy nawet do specjalnie przygotowanej witryny wyśmiewającej na różne sposoby nadchodzącą produkcję studia Infinity Ward.

Firma Activision zdobyła prawa do domeny ModernWarfare3.com - ilustracja #1

Właścicielem kłopotliwej domeny był niejaki Anthony Abraham, który nie może jej używać po przegraniu sprawy. Wszelkie prawa przejęła firma Activision, ale nie zdecydowała się wykorzystać nowo pozyskanego adresu do jakiegokolwiek celu – wpisując go w przeglądarce nie trafiamy na żadną stronę.

Amerykański gigant, w celu wygrania procesu, musiał udowodnić, że nazwa domeny jest identyczna lub podobna do jednego ze znaków towarowych związanych z Call of Duty: Modern Warfare 3. Trzeba było także dowieść, że Anthony Abraham używał witryny w złej wierze i nie miał żadnego interesu ani praw do jej posiadania. Prawnicy Activision bez większych problemów byli w stanie przytoczyć odpowiednie argumenty.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.