Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2011, 11:36

autor: DogGhost

From Dust na PS3 w przyszłą środę. Wydano patch znoszący zabezpieczenie DRM

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra From Dust pojawi się 12 września na platformie PlayStation Network. Z kolei wersja pecetowa otrzymała zapowiadaną aktualizację znoszącą zabezpieczenie DRM.

Firma Ubisoft poinformowała za pośrednictwem europejskiego blogu PlayStation, że 14 września posiadacze konsoli PlayStation 3 będą mogli wcielić się w rolę boga i pokierować plemię w grze From Dust. Dodatkowo, na platformie Steam pojawiła się aktualizacja pecetowej wersji tej produkcji, która usunęła zabezpieczenie DRM.

From Dust na PS3 w przyszłą środę. Wydano patch znoszący zabezpieczenie DRM - ilustracja #1

Przypomnijmy, że wraz z sierpniową premierą komputerowej wersji, w Internecie zahuczało od zarzutów pod adresem studia Ubisoft dotyczących niedbałości wykonanego portu oraz zabezpieczenia DRM, którego początkowo miało nie być. Pod naporem krytyki, francuskie studio podjęło wtedy decyzję o przygotowaniu aktualizacji, która zniosłaby konieczność autoryzacji przy każdym uruchomieniu gry. Obiecany patch, który ujrzał dzisiaj światło dzienne, wprowadził również przechowywanie zapisanych stanów gry na komputerze użytkowników, a nie jak to miało miejsce do tej pory, na serwerach firmy Ubisoft.

From Dust na PS3 w przyszłą środę. Wydano patch znoszący zabezpieczenie DRM - ilustracja #2

From Dust to najnowsze dzieło Erica Chahi, który zasłynął stworzeniem kultowej przygodówki Another World. Gra początkowo ukazała się na konsolę Xbox 360 w ramach akcji Summer of Arcade, a w sierpniu pojawiła się jej pecetowa konwersja, którą można zakupić w cyfrowej dystrybucji na platformie Steam.

Dostępna od przyszłej środy za pośrednictwem PlayStation Network edycja ma kosztować niecałe 12 funtów/15 euro. Jeżeli chcecie przekonać się, jak prezentuje się From Dust w akcji, to zachęcamy Was do obejrzenia materiału Gramy! przygotowanego przez redakcję tvgry.pl oraz do przeczytania recenzji autorstwa g40sta.