Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2011, 12:39

autor: DogGhost

Activison oczekuje sześciu tytułów od studia Blizzard w ciągu trzech lat

Thomas Tippl z firmy Activision poinformował, że w ciągu najbliższych trzech lat spodziewa się ona aż sześciu tytułów wyprodukowanych przez studio Blizzard.

Choć zwlekanie z wydawaniem kolejnych produkcji i ciągłe przekładanie daty premiery w przypadku studia Blizzard Entertainment urosło wręcz do rangi symbolu, to w ostatnim czasie obserwujemy zwiększoną aktywność tego producenta gier. Być może przyczyniło się do takiej zmiany połączenie z firmą Activision, która zdecydowanie nie lubi odkładać debiutu swoich tytułów i seryjnie wydaje następne odsłony największych hitów.

Activison oczekuje sześciu tytułów od studia Blizzard w ciągu trzech lat - ilustracja #1

Przykładem takiego wywierania presji na studio Blizzard jest wypowiedź Thomasa Tippla, dyrektora operacyjnego firmy Activision, który poinformował, że oczekuje ona wypuszczenia sześciu tytułów pod szyldem twórców takich marek jak Warcraft czy Diablo w ciągu najbliższych trzech lat.

Jeżeli liczycie na to, że wśród wymienionych pozycji znajduje się całkiem nowy produkt, to niestety poczujecie się rozczarowani, gdyż wszystkie należą do obecnej linii wydawniczej studia. W związku z tym na graczy czekają dwa rozszerzenia do gry MMO World of Warcraft (choć Blizzard jeszcze ich nie zapowiedział), a także dwie kampanie do Starcrafta II: poświęcona Zergom Heart of the Swarm oraz Protossom Legacy of the Void. Pierwsza z nich pojawi się najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku. Tippl nie wykluczył jednak, że w ciągu trzech lat może się również ukazać nowy tajemniczy projekt, który szerzej znany jest pod kryptonimem Titan.

Activison oczekuje sześciu tytułów od studia Blizzard w ciągu trzech lat - ilustracja #2

Ostatnie dwie pozycje są związane z piekielnym uniwersum. Activision oczekuje, że oprócz gry Diablo III, która według Tippla nie została uwzględniona w prognozach finansowych na ten rok, do końca 2014 roku powinniśmy ujrzeć na półkach sklepowych pierwsze rozszerzenie do tej produkcji.

W odpowiedzi na powyższe doniesienia, przedstawiciel studia Blizzard stwierdził, że chcą utrzymać zasłonę tajemnicy nad dalszymi, planowanymi tytułami i obecnie skupiają się na Starcraft II: Heart of the Swarm oraz Diablo III.