Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2010, 18:24

autor: Piotr Doroń

Ile czasu zajmie ukończenie głównego wątku Assassin's Creed: Brotherhood?

Gaelec Simard z firmy Ubisoft, będący jedną z osób prezentujących przygodową grę akcji Assassin’s Creed: Brotherhood na kolońskich targach gamescom, ujawnił w rozmowie z redakcją serwisu VG247.com, że ukończenie głównego wątku fabularnego nowych przygód Ezio Auditore de Firenze zajmie przeciętnemu graczowi około 15 godzin.

Gaelec Simard z firmy Ubisoft, będący jedną z osób prezentujących przygodową grę akcji Assassin’s Creed: Brotherhood na kolońskich targach gamescom, ujawnił w rozmowie z redakcją serwisu VG247.com, że ukończenie głównego wątku fabularnego nowych przygód Ezio Auditore de Firenze zajmie przeciętnemu graczowi około 15 godzin.

Ile czasu zajmie ukończenie głównego wątku Assassin's Creed: Brotherhood? - ilustracja #1

Simard nie był niestety w stanie powiedzieć, ile dodatkowego czasu trzeba będzie poświęcić na zadania poboczne, których w Brotherhood – wzorem poprzednich odsłon serii – z pewnością nie zabraknie. Mając jednak w pamięci AC oraz ACII można domyślać się, że ich implementacja wydłuży zabawę o co najmniej kilka godzin. Równie dużo rozrywki może również zapewnić sama eksploracja Rzymu, który pełni w Brotherhood rolę głównej lokacji, będąc największym wirtualnym miastem w historii serii. Nie powinniśmy też zapominać o oryginalnie zapowiadającym się, sieciowym multiplayerze.

Sam pokaz okazał się źródłem kilku nowych faktów, które opisał dla Was Hed w relacji prosto z targów gamescom. Przeczytacie w niej nowe szczegóły dotyczące kwestii zarządzania oddziałem asasynów, a także tego, w jaki sposób Ezio będzie podporządkowywać sobie kolejne obszary Rzymu opanowanego przez rodzinę Borgia.

Przypominamy, że Assassin’s Creed: Brotherhood zadebiutuje na europejskim rynku w 19 listopada bieżącego roku, w wersjach przeznaczonych na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Wybrani posiadacze ostatniej z wymienionych platform przetestują jednak grę odpowiednio prędzej, gdyż 4 października wystartują dedykowane im europejskie beta-testy wieloosobowego trybu rozgrywki (jednej z największych nowości zaproponowanych w Brotherhood). O tym, kto będzie mógł do nich przystąpić przeczytacie w podlinkowanej wiadomości.

Warto zauważyć, że AC: Brotherhood zostanie wydane również w formie edycji kolekcjonerskiej. Zestaw, w skład którego wejdzie m.in. ścieżka dźwiękowa, Kodeks Asasyna, ekskluzywne dodatki DLC, a także mapa Rzymu, mogą zakupić posiadacze wszystkich trzech platform. Edycja pecetowa kosztuje 169,90 złotych, z kolei za konsolowe przychodzi zapłacić 269,90 złotych (wszystkie podane ceny są sugerowane przez dystrybutora).

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej