Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2024, 10:24

autor: Maciej Gaffke

Gracze narzekali, ale kupują. The Last of Us 2 Remastered sprzedaje się 2,5 raza lepiej niż remake TLoU 1

Choć gracze narzekali na The Last of Us 2 Remastered, to chętnie nabywają tę produkcję studia Naughty Dog. Krótko po premierze odświeżony tytuł był kupowany nawet chętniej niż The Last of Us: Part 1 z 2022 roku.

Źródło fot. Naughty Dog / Sony Interactive Entertainment.
i

Kiedy Sony zapowiedziało The Last of Us: Part II Remastered, wielu fanów było zdziwionych odświeżeniem zaledwie trzyletniej produkcji i mocno krytykowało japońskiego giganta za tę decyzję. Jak się okazało, mimo tych narzekań gracze chętnie kupują owo wydanie, co potwierdza ostatnie badanie europejskiego rynku gier, uwzględniające zarówno fizyczne, jak i cyfrowe wersje.

The Last of Us: Part 2 Remastered dobrze się sprzedaje

Co więcej, remaster drugiej części The Last of Us w ciągu dwóch tygodni od premiery (19 stycznia) sprzedawał się lepiej niż remake pierwszej odsłony z 2022 roku w analogicznym okresie. Według dostępnych danych odświeżona „dwójka” rozchodziła się aż 2,5 raza lepiej niż The Last of Us: Part I.

Takie wyniki pozwoliły The Last of Us: Part II Remastered wskoczyć na 2. miejsce w rankingu najchętniej kupowanych produkcji w styczniu na europejskim rynku. Tytuł musiał ustąpić jedynie EA Sports FC 24.

Zaznaczmy, że gracze mogą zakupić The Last of Us: Part II Remastered w pełnej cenie (219 zł) lub zdecydować się na tańszą aktualizację (50 zł) do wersji PlayStation 5. W tym drugim przypadku trzeba jednak posiadać egzemplarz The Last of Us: Part II.

Przypomnijmy, że wersja Remastered wprowadza dodatkowo tzw. Lost Levels, tryb No Return czy choćby możliwość swobodnego grania na gitarze.

Najlepiej sprzedające się gry w Europie w styczniu 2024 r.

Łącznie w styczniu 2024 r. sprzedano ponad 12 milionów kopii gier. Stanowi to spadek o 7,3% względem tego samego okresu w poprzednim roku. Jeśli zaś chodzi o konsole, to w styczniu gracze nabyli ok. 475 tysięcy egzemplarzy (zestawienie nie uwzględnia Wielkiej Brytanii i Niemiec).

Poniżej znajdziecie listę pięciu gier, które najlepiej sprzedawały się w Europie w pierwszym miesiącu tego roku.

  1. EA Sports FC 24
  2. The Last of Us: Part 2 Remastered
  3. Hogwarts Legacy
  4. Call of Duty: Modern Warfare III
  5. Grand Theft Auto 5

Warto zaznaczyć, że we wspomnianym rankingu pojawiła się gra Hellblade: Senua's Sacrifice (8. pozycja). To zwiększone zainteresowanie wynika prawdopodobnie z tego, że już w maju otrzymamy drugą część – Senua's Saga: Hellblade II.

  1. The Last of Us: Part II Remastered – nasza recenzja

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej