Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS5XSX
Okładka EA Sports FC (PC)
OkładkaEA Sports FC (PC)

EA Sports FC

Gra piłkarska od znanego z serii FIFA studia EA Sports. Jest to pierwsza tego typu produkcja od ponad trzydziestu lat, która nie powstała we współpracy z organizacją FIFA.

Sportowe | piłka nożna | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EA Sports FC Premiera

2023

PC PS5 XSX

producent: EA Sports wydawca: Electronic Arts Inc.

Gry podobne do EA Sports FC

FIFA 23

eFootball 2022

Sociable Soccer

EA Sports FC jest grą piłkarską autorstwa studia EA Sports, które od trzydziestu lat tworzyło serię FIFA. Po tym, jak firma Electronic Arts zrezygnowała z licencji organizacji FIFA – ostatnią odsłoną cyklu okazała się FIFA 23 – zapoczątkowano nową markę, sygnowana nazwą dewelopera.

Podobnie jak w FIF-ie, zadaniem gracza w EA Sports FC jest wygrywanie meczów piłki nożnej oraz zdobywanie trofeów. W jego ręce oddano setki licencjonowanych drużyn klubowych i reprezentacji narodowych. Mecze odbywają się na wiernie odwzorowanych stadionach z całego świata. Po murawie biegają zaś wirtualne odpowiedniki zawodników znanych z prawdziwych boisk.

Na potrzeby EA Sports FC firma Electronic Arts musiała nabyć od nowa wiele licencji. Jedna z pierwszych umów, którą zawarł wydawca, dotyczyła angielskiej Premier League. Na prawa do występujących w niej drużyn etc. wydano w sumie blisko 500 mln funtów brytyjskich. Kontrakt obejmuje sześć kolejnych sezonów rozgrywek ligowych.

Ostatnia modyfikacja 14 lutego 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe EA Sports FC: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS5
XSX