Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2024, 18:00

Darmowy film dokumentalny o TLoU 2 już dostępny. Neil Druckmann ma koncept na The Last of Us 3

Studio Naughty Dog opublikowało zapowiadany film dokumentalny, w którym poznajemy kulisy powstawania gry The Last of Us: Part 2, czyli hitowego „ekskluzywa” z 2020 roku. Pod koniec materiału reżyser i scenarzysta produkcji, Neil Druckmann, wyjawił, że ma koncept na The Last of Us: Part 3.

Źródło fot. Naughty Dog.
i

Aktualizacja (godz. 23:59)

W 1:56:38 poniższego materiału Neil Druckmann, reżyser i scenarzysta TLoU i TLoU 2, powiedział kilka słów na temat ewentualnej trzeciej odsłony serii:

W innym wywiadzie ktoś mnie zapytał o The Last of Us i czy stworzymy kolejne historie w tym świecie. Wspomniałem, że napisałem historię, która toczy się po The Last of Us: Part II i skupia się na Tommym. Mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli ją przedstawić. Niedługo po tym zaczęły pojawiać się nagłówki w stylu: „Naughty Dog wspomniało o fabule The Last of Us: Part III”. To nieprawda. Od zawsze była to skromna historia, a nie materiał na pełną grę. Wtedy w Naughty Dog mieliśmy inne priorytety, jak usprawnienie przebiegu pracy i lepsze łączenie życia zawodowego z domowym. Na podstawie tego, w jakiej sytuacji byliśmy, nie chciałem skupiać się na tej historii, więc wylądowała na półce. Podejrzewam, że kiedyś ujrzy światło dzienne. Nie wiem, czy w postaci gry, czy serialu… Zobaczymy.

Pierwsza część miała wyraźny koncept bezwarunkowej miłości rodzica do dziecka. W przypadku drugiej, gdy wpadliśmy na pomysł pogoni za sprawiedliwością za wszelką cenę i sprawiedliwością dla ukochanej osoby, to także był wyraźny koncept, który łączył się z motywem miłości z pierwszej części. Jeśli nigdy nie przyjdzie nam powrócić do tego świata, to dobry moment na zakończenie historii. Wszystkie wątki są dopięte, historia jest skończona. W pracy w Naughty Dog świetne jest to, że nie musimy tego robić. Zawsze mówią nam: „Chcielibyśmy kolejną cześć The Last of Us, ale jeśli będziecie chcieli stworzyć coś innego, będziemy to wspierać”. To bardzo uprzywilejowana pozycja. Nigdy nie zakładam czegoś takiego z góry.

Dużo myślałem nad pomysłem, który warto by zrealizować. I przez lata nic nie przychodziło mi do głowy. Ale niedawno się to zmieniło. Nie mam jeszcze historii, ale mam koncept, który dla mnie jest tak samo ekscytujący jak z części pierwszej i drugiej, jest samodzielny, ale jednocześnie łączy się z częścią pierwszą i drugą. Więc podejrzewam, że ta historia będzie miała jeszcze jeden rozdział.

Oryginalna wiadomość

Zgodnie z zapowiedzią studio Naughty Dog udostępniło dziś w sieci prawie 1,5-godzinny film dokumentalny (poniżej) poświęcony kulisom pracy nad grą The Last of Us: Part II.

Wideo zatytułowane Grounded II: Making The Last of Us: Part II było realizowane od 2016 roku. Film przeprowadza nas przez żmudny, skomplikowany i nieraz problematyczny proces tworzenia growego superhitu – przez trudny czas pandemii aż po udaną premierę gry. Gry, która zdaniem naszego recenzenta, Macieja Pawlikowskiego, miała „podpalić świat” – co niechybnie jej się udało za sprawą kontrowersyjnego scenariusza, do dziś mocno polaryzującego fanów serii.

Co ważne, w materiale wideo zaserwowanym przez studio Naughty Dog nie unikano tematów ciężkich dla branży, takich jak wycieki danych czy też zjawisko tzw. crunchu, będącego zmorą współczesnego gamedevu.

Zdaje się więc, że powyższy film jest pozycją obowiązkową dla osób, które pragną dowiedzieć się, jak „od kuchni" wygląda praca w studiu tworzącym gry z segmentu AAA.

Przypomnę, że przed 9 laty studio Naughty Dog zaprezentowało światu podobny materiał, który towarzyszył premierze zremasterowanej wersji pierwszej części The Last of Us. Grounded II jest zaś niejako dopełnieniem odświeżonej wersji The Last Of Us: Part II, która zadebiutowała na rynku niecałe dwa tygodnie temu, a która, mimo wielu znaków zapytania, spotkała się z dobrym przyjęciem – przynajmniej ze strony krytyków.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej