Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 14:06

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

The Last of Us Part 2 Remastered na wczesnych porównaniach graficznych

Jak bardzo będzie różnić się nadchodzący remaster The Last of Us Part II od oryginału? W sieci pojawiły się pierwsze porównania graficzne. Ciężko doszukać się różnic w wyglądzie gier.

Źródło fot. Sony / YouTube - Cycu1
i

W piątek Sony oficjalnie zapowiedziało remaster wysoko ocenianego hitu z PlayStation 4 – The Last of Us Part II. Będzie to właściwie nieco ulepszony port gry na PlayStation 5 z paroma nowinkami, a nie odświeżenie pełną gębą.

W sieci dostępny jest tylko jeden krótki zwiastun nadchodzącego remastera, na podstawie którego fani tworzą porównania graficzne względem oryginału. Jednakże nawet najbardziej spostrzegawczym osobom zapewne ciężko będzie wskazać większe różnice. Zresztą oceńcie sami, czy ulepszenie w remasterze jest dostrzegalne gołym okiem, czy też nie, oglądając jedno z krótkich porównań (poniżej).

Poza mikroskopijnymi zmianami w oświetleniu i cieniach trudno o inne usprawnienia, chociażby w modelach postaci. Mimo to gracze nie powinni być zawiedzeni zawartością nowej wersji The Last of Us Part II, gdyż zaoferuje ona szereg nowości, m.in. nowe tryby rozgrywki, poziomy czy skórki postaci. Oprócz tego grać będzie można w rozdzielczości do 4K z wszelkimi „bajerami” kontrolera DualSense. Więcej na temat remastera dowiecie się z tej wiadomości.

Liczba nowinek może więc usprawiedliwiać fakt, że „odświeżenie” nie będzie darmowe nawet dla graczy, którzy posiadają już The Last of Us Part II na PS4. Takie osoby będą musiały zapłacić za remaster na najnowszej konsoli Sony 10 dolarów, czyli około 40 zł. Wciąż nie wiemy, ile będzie kosztowała nowa wersja gry na PS5 – z pewnością więcej niż TLoU Part II na „peesczwórce”, za którą to w PS Store trzeba zapłacić 169 zł (za podstawową wersję).

The Last of Us Part II Remastered ukaże się 19 stycznia 2024 roku na konsoli PlayStation 5.

  1. Recenzja The Last of Us Part II – gry, która podpali świat
  2. The Last of Us Part II – poradnik do gry