Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2023, 07:01

autor: Adrian Werner

The Last of Us Part 2 Remastered oficjalnie zapowiedziane; data premiery, cena i zwiastun

Zapowiedziano The Last of Us: Part II Remastered. Projekt zapowiada się ambitnie i zaoferuje znacznie więcej niż tylko ulepszoną grafikę.

Źródło fot. Sony
i

Krążące od pewnego czasu plotki okazały się prawdziwe. Firma Sony i studio Naughty Dog zapowiedziały The Last of Us: Part II Remastered, czyli odświeżoną wersję przeboju z 2020 roku.

 1. The Last of Us: Part II Remastered zmierza wyłącznie na PlayStation 5.
 2. Premiera nastąpi 19 stycznia 2024 roku.
 3. Osoby, które kupiły wcześniej The Last of Us: Part II na PS4, będą mogły kupić ulepszenie do remastera za 10 dolarów (ok. 40 zł).
 4. Poza standardowym wydaniem dostępna również będzie Edycja W.L.F., która zaoferuje steelbook, zestaw kart, naszywkę oraz przypinki.

Co nowego zaoferuje remaster?

Remasterowanie raptem trzyletniej gry może wydawać się dziwnym pomysłem. Autorzy raczej byli tego świadomi, gdyż lista zmian i nowości jest na tyle długa, że spokojnie uzasadnia istnienie tego projektu.

 1. Otrzymamy oczywiście ulepszone tekstury, modele i animacje. Będziemy mogli bawić się w rozdzielczości 4K (natywnej w trybie Fidelity lub upskalowanej w trybie Performance), a czasy ładowania zostaną mocno skrócone. Ponadto sterowanie ma zostać zmodyfikowane tak, aby robiło pełen użytek z możliwości pada DualSense.
 2. Co ciekawe, The Last of Us: Part II Remastered nie ograniczy się tylko do ulepszonej grafiki. Gra otrzyma także nowy tryb nazwany No Return. To wariant rozgrywki łączący elementy survivalowe i roguelike, gdzie będziemy sprawdzali nasze umiejętności w starciach, w których wiele aspektów ustalanych ma być losowo. Do wyboru będzie kilka grywalnych postaci o różnych zdolnościach, a odnoszone sukcesy pozwolą odblokować kolejne.
 3. Dodany zostanie tryb Guitar Free Mode, stanowiący rozwinięcie sekcji z pierwowzoru, w których mogliśmy grać na gitarze.
 4. Dużą atrakcją powinny okazać się tzw. Lost Levels, czyli poziomy, które wycięto z gry. Będą one dostępne we wczesnej, niedokończonej formie, opatrzonej komentarzami autorów.
 5. Pojawi się opcja włączenia komentarzy podczas scenek przerywnikowych, dzięki czemu poznamy anegdotki deweloperów i aktorów o tym, jak dane sekwencje były tworzone.
 6. Gra zaoferuje znany z The Last of Us: Part I tryb speedrunowy z sieciowymi rankingami oraz dodatkowe „skórki” dla Ellie i Abby.

Zaskakuje trochę brak zapowiedzi wersji pecetowej, ale zdziwilibyśmy się gdyby, takowa nie była w dalszych planach.

 1. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej