Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2022, 09:46

God of War niczym bóg na Steam; Monster Hunter Rise poluje na jego koronę

God of War zaliczył znakomity start na PC. Przygody Kratosa i Atreusa były nie tylko najlepiej sprzedającą się pozycją na Steamie w zeszłym tygodniu, ale także doczekały się ponad 73,5 tys. jednocześnie grających osób.

Po podbiciu konsol Sony Kratos wybrał się w pecetowe zakątki gamingu i jak zwykle pozamiatał. God of War z 2018 roku, który w ubiegły piątek wyszedł na PC, okazał się absolutnym hitem sprzedażowym zeszłego tygodnia na Steamie. Najnowsza gra studia Santa Monica trafiła na szczyt listy bestsellerów, zrzucając z niego Ready or Not.

Zamierzasz zacząć przygodę z God of War? Z naszej recenzji dowiesz się, jak Kratos radzi sobie na PC. Koniecznie też zajrzyj do poradnika i zapoznaj się ze wskazówkami na start:

Duchowy spadkobierca serii S.W.A.T. wylądował „dopiero” na czwartym miejscu. Niższe stopnie podium zajęły różne wersje Monster Hunter: Rise („zwykła” i Deluxe Edition), wydanego na dwa dni przed GoW-em. Pierwszą piątkę zamknął zaś preorder niezwykle wyczekiwanego przez graczy Elden Ring (do czego sam dołożyłem cegiełkę).

Druga część top 10 to już powtórka z poprzedniego tygodnia. Nowością na liście – obok stałych bywalców pokroju zestawu VR Valve Index oraz gier: Project Zomboid (wciąż przeżywającej nowe życie), It Takes Two i Five Nights at Freddy's: Security Breach – jest jedynie preorder Dying Light 2, które zadebiutuje za nieco ponad dwa tygodnie, a konkretnie 4 lutego. Produkcja studia Techland wciąż pozostaje drugim najczęściej dodawanym tytułem do list życzeń na platformie firmy Valvezaraz po wspomnianym wcześniej Elden Ring. Pełną listę hitów ubiegłego tygodnia na Steamie znajdziecie poniżej.

Bestsellery Steama w dniach 10–16 stycznia (według przychodu):

#

Produkt:

1.

God of War

2.

Monster Hunter: Rise

3.

Monster Hunter: Rise – Deluxe Edition

4.

Ready or Not

5.

Elden Ring (preorder)

6.

Zestaw VR Valve Index

7.

Project Zomboid

8.

Dying Light 2 (pre-order)

9.

It Takes Two

10.

Five Nights at Freddy's: Security Breach