Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2022, 09:22

autor: Adrian Werner

Gracze urządzili strajk w grze wojennej

W sieciowej grze Foxhole grupa fanów zorganizowała strajk. Biorą w nim udział użytkownicy wykonujący zadania logistyczne, którzy domagają się zmian w powiązanych z nimi mechanizmach rozgrywki.

W SKRÓCIE:
  1. grupa graczy zorganizowała strajk w Foxhole,
  2. uczestnicy akcji specjalizują się we wsparciu logistycznym – dostarczają pozostałym użytkownikom uzbrojenie,
  3. w efekcie zdarza się, że żołnierze na froncie zmuszeni są korzystać tylko z prostych pistoletów,
  4. strajk ma wymusić na deweloperach ulepszenie mechanizmów rozgrywki dla ról związanych z logistyką.

Grupa fanów sieciowej gry wojennej Foxhole rozpoczęła strajk, który ma spore szanse mocno zaszkodzić rozgrywce w tym tytule. Akcję zorganizowano po to, aby wymusić na autorach projektu, czyli ludziach ze studia Siege Camp, wprowadzenie zmian w mechanizmach zabawy.

Foxhole pozwala toczyć wielkie sieciowe wojny, które mogą trwać nawet kilka dni. Gracze mają tu przypisane określone role. Jedną z nich jest wsparcie logistyczne i to użytkownicy preferujący ten rodzaj zabawy zorganizowali strajk. Może on okazać się bardzo skuteczny, gdyż od graczy tego typu zależy powodzenie multiplayerowych bitew. Do ich zadań należy bowiem gromadzenie surowców, tworzenie przedmiotów za pomocą craftingu, a następnie transportowanie ich na front.

Wsparcie logistyczne nie jest najbardziej dynamiczną z ról w Foxhole, ale wielu graczy lubi ten rodzaj zabawy. Od dawna narzekali oni jednak na mechanizmy powiązane z tą rolą – według nich są one powolne i prowadzą do frustacji, a ostatnio wprowadzone zmiany pogłębiły te problemy. Dlatego grupa fanów stworzyła organizację L.O.G.I. (Logistics Organisation for General Improvement) i przedstawiła listę postulatów, która obejmuje jedenaście punktów, głównie dotyczących zmodyfikowania balansu rozgrywki. Gracze zażądali od deweloperów deklaracji na temat planowanych zmian, a gdy jej nie otrzymali, rozpoczęli strajk, odmawiając wykonywania zadań logistycznych.

Pełne efekty akcji staną się widoczne dopiero za jakiś czas, gdyż bitwy w Foxhole rozgrywane są niczym w produkcjach MMO i trwają wiele dni. Już teraz jednak zdarzają się sytuacje, gdy gracze biorący udział w potyczkach zmuszeni są korzystać tylko z pistoletów, gdyż potężniejsze uzbrojenie nie jest dowożone na front.

Obecnie do L.O.G.I. należy ponad 1800 graczy. To sporo, szczególnie biorąc pod uwagę, że wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w Foxhole na Steamie bawiły się 2592 osoby równocześnie. Na razie deweloperzy nie skomentowali akcji.

Przypomnijmy, że gra ukazała się wyłącznie na PC. Obecnie sprzedawana jest we wczesnym dostępie w serwisie Steam.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Oficjalna strona grupy L.O.G.I.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej