Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2022, 11:10

Sweet Transit to gra w stylu Transport Tycoon od współtwórcy Factorio

Ernestas Norvaišas, czyli współtwórca Factorio, pracuje nad strategią ekonomiczną Sweet Transit, w której będziemy budowali sieć połączeń kolejowych oraz rozwijali przylegające do nich miasteczka.

SWEET TRANSIT W SKRÓCIE:
 1. Deweloper: Ernestas Norvaišas
 2. Wydawca: Team17
 3. Gatunek: strategia ekonomiczna
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery: 2022 rok (Early Access)

Szykuje się ciekawa propozycja dla fanów kultowego Transport Tycoon. Jeden z deweloperów Factorio pracuje nad własnym projektem zatytułowanym Sweet Transit. W grze zajmiemy się konstruowaniem połączeń kolejowych oraz rozwijaniem przylegających do nich miast.

Twórcą tym jest Ernestas Norvaišas. Jego pierwszy projekt pod nowym szyldem wyda firma Team17. Sweet Transit zmierza wyłącznie na PC. Wczesna wersja gry ma zadebiutować w tym roku w Steam Early Access. Premiera pełnego wydania jest planowana na końcówkę 2022 r., ale twórca ostrzega, że może ulec opóźnieniu, gdyż edycja 1.0 ukaże się dopiero, gdy będzie gotowa.

W Sweet Transit zajmiemy się budową i rozwojem miasteczek, w których – poza ruchem pieszych – jedyną formą transportu będą pociągi. Zaczniemy od pojedynczego ośrodka, by z czasem wybudować wiele metropolii, między którymi ludzie i towary będą przemieszczać się z wykorzystaniem połączeń kolejowych.

Czekając na Sweet Transit, warto zagrać w darmowe OpenTTD. To open-source’owa gra stanowiąca mocno unowocześnioną i ulepszoną wersję klasycznego Transport Tycoon Deluxe.

 1. OpenTTD – pobierz grę

Podczas zabawy będziemy musieli starannie zaplanować sieć kolejową, tak aby nie tylko w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń i maksymalnie skrócić czasy przejazdów, ale również po to, aby pasowała ona do krajobrazu i potrzeb mieszkańców – zarówno robotników, jak i pozostałej ludności miasteczek.

W trakcie rozgrywki gracz będzie budował stacje i perony, jak również rozwijał technologię kolejową. Zaczniemy od silników parowych, a z czasem przesiądziemy się na spalinowe. Do naszych obowiązków należeć będzie również rozwój ekonomii miasteczek oraz zaspokajanie potrzeb ich mieszkańców.

Sweet Transit położy duży nacisk na mody. Od momentu premiery we wczesnym dostępie gracze będą mogli instalować kreacje fanów, a produkcja zaoferuje wsparcie dla Steam Workshop.

 1. Sweet Transit – oficjalna strona gry

Na koniec warto wspomnieć, że gra otrzymała już kartę w serwisie Steam, dzięki czemu poznaliśmy jej minimalne wymagania sprzętowe.

Sweet Transit – minimalne wymagania sprzętowe na PC:

 1. Procesor: Dual Core 3 GHz lub lepszy
 2. Karta graficzna: GeForce GTX 560 lub lepsza
 3. DirectX: 11
 4. Pamięć RAM: 4 GB
 5. Miejsce na dysku: 1 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 64-bit