Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2022, 08:23

God of War z wyśmienitym debiutem na Steamie

Pecetowy debiut God of War można zaliczyć do udanych. Gra zbiera wyśmienite recenzje na Steamie i osiąga dobre wyniki aktywności. Dowiedzieliśmy się także, że deweloperzy ze studiów firmy Sony od dawna prosili swoich szefów o możliwość wydawania swoich projektów na PC.

W SKRÓCIE:
  • przytłaczająco pozytywny odbiór pecetowego God of War – aż 97% recenzentów na Steamie chwali grę,
  • rekord aktywności z dnia premiery na tej platformie to ponad 49 tys. osób bawiących się równocześnie - spośród konwersji tytułów ekskluzywnych Sony tylko Horizon: Zero Dawn ma trochę lepszy wynik, a może on zostać pobity przez GoW w ten weekend.
  • gra trafiła na szczyt list bestsellerów Steama, zarówno w Polsce, jak i globalnej,
  • w wywiadzie autorzy przyznali, że studia należące do Sony od dawna prosiły o możliwość wydawania gier na PC i koncern wreszcie się na to zgodził.

Wczoraj na rynku pojawiła się pecetowa wersja God of War, czyli jednego z największych przebojów z PlayStation 4. Dzień po premierze można już stwierdzić, że komputerowy debiut projektu okazał się sporym sukcesem. W chwili pisania tej wiadomości, ponad 15 godzin po premierze, tytuł jest na pierwszym miejscu bestsellerów Steama, zarówno w Polsce, jak i globalnie.

Ponadto God of War zachwycił użytkowników platformy firmy Valve. Produkcja ma tam już ponad 3 tysiące recenzji graczy i aż 97% z nich aprobuje grę, co serwis kategoryzuje jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór tytułu. Chwalona jest zwłaszcza jakość konwersji, zarówno pod względem optymalizacji, jak i bardzo rozbudowanych opcji konfiguracyjnych.

Graczy zachwyca także wyśmienicie opracowane wsparcie dla monitorów ultrapanoramicznych. Rozdzielczościami ultrawide możemy się cieszyć nie tylko podczas rozgrywki, ale również w trakcie scenek przerywnikowych.

God of War z wyśmienitym debiutem na Steamie - ilustracja #1
Przykładowa recenzja użytkownika serwisu Steam.

Gra uzyskuje także dobre wyniki aktywności. Wczoraj, w najgorętszym momencie dnia premiery, w pecetowe God of War na Steamie bawiło się 49 411 osób równocześnie. Rekordy dla produkcji singleplayer najczęściej ustanawiane są w pierwszy weekend po debiucie, więc ta konwersja ma spore szanse pobić wynik Horizon: Zero Dawn (56 tys. graczy jednocześnie) i tym samym stać się najpopularniejszą pozycją Sony w historii Steama.

Warto na koniec wspomnieć o ciekawym wywiadzie, którego deweloperzy udzielili magazynowi Game Informer. Zdradzili w nim, że wiele studiów należących do japońskiego giganta od dawna prosiło swoich szefów o możliwość konwertowania gier na PC, aż w końcu firma wyraziła na to zgodę. Koncern dopiero orientuje się na rynku pecetowym i dopasowuje do niego swoją strategię, więc trudno powiedzieć, czy np. God of War: Ragnarok trafi na komputery szybciej niż w przypadku poprzedniej części serii – o ile w ogóle to nastąpi.

  1. Recenzja gry God of War na PC – „blaszaki” z honorami witają boga wojny
  2. God of War – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry