Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2018, 15:29

autor: Movis

Fortnite – początek 6 sezonu i Widmowe kamienie

Epic Games rozpoczyna jesienny sezon w Fortnite i Fortnite: Battle Royale. W grze zakupić można nowy karnet bojowy, przyjrzeć się wielu nowym opcjom kosmetycznym czy zmienić w niewidzialne Widmo za pomocą nowej mechaniki. W trybie PvE autorzy przedstawiają zaś nowy typ pustaka oraz wydarzenie Intensywna Sesja.

W kolejnym tygodniu prac studio Epic Games mocno przygotowuje się do Halloween. Aktualizacje do gier Fortnite i Fortnite: Battle Royale obrodziły bowiem w okolicznościowe skórki, parę kolejnych lokacji i ciekawą mechanikę. W aktualizacji 6.0 pojawiła się też nowa przepustka sezonowa.

Battle Royale

Jest na czym zawiesić oko. - Fortnite – początek 6 sezonu i Widmowe kamienie - wiadomość - 2018-09-27
Jest na czym zawiesić oko.

Okrągły numer aktualizacji oznacza rozpoczęcie nowego sezonu z chmarą dodatków kosmetycznych. Małą galerię możecie zobaczyć powyżej, ale warto też zwrócić szczególną uwagę na pupili, znajdujących się na ramionach bohaterów. To specjalne „animowane plecaki”, w których zawodnicy mogą zabrać ulubionego zwierzaka na morderczą przygodę. Karnet bojowy premium to jak zwykle wydatek 950 V-dolców, a skórki zobaczycie w ruchu na tym filmiku.

W potyczkach PvP zabrakło może nowej broni, ale twórcy nagradzają to z nawiązką modyfikacjami mapy z interesującą nowością. W obszarach skażonych burzą odnaleźć można Widmowy kamień, który po użyciu daje zawodnikowi na 45 sekund formę Widma. W tym stanie nie może on co prawda atakować innych, ale staje się praktycznie niewidzialny podczas stania nieruchomo i dość trudny do dostrzeżenia w trakcie biegu. Widmo wyżej też skacze i praktycznie sprintuje przez pole bitwy. Jakby tego było mało zyskuje także umiejętność Fazy, która pozwala na krótką teleportacje w danym kierunku (także przez ściany).

Twórcy zachęcają też do zwiedzania nowych lokacji: Latającej Wyspy, Skażonych Obszarów, Pól Kukurydzy i Nawiedzonego Zamczyska.

Mroczne Widmo z kamienia? - Fortnite – początek 6 sezonu i Widmowe kamienie - wiadomość - 2018-09-27
Mroczne Widmo z kamienia?

Sezon 6 rozpoczyna się też małą czystką arsenału, bo do skarbca wracają granat Impulsowy, pistolet maszynowy z tłumikiem, lekki karabin maszynowy, odbijacz oraz ładunki wybuchowe C4 (nadal są one jednak dostępne w Placu Zabaw). Jeśli chodzi o inne zmiany w balansie, to zmniejszono liczbę ładunków w Przysysaku (z 15 do 10), obniżono obrażenia Dubeltówki (143/150 do 114/120) i rzadziej będzie można znaleźć podwójne pistolety w łupach luzem. Kręgi burzy także zostały zmodyfikowane i aktywują się teraz szybciej, lecz zmniejszają swój promień nieco bardziej ospale.

Z nowości czysto technicznych: na kontrolerze można teraz przypisywać przyciski na własną modłę, a pule graczy zostały podzielone tak, że zarówno użytkownicy kontrolerów, jak i klawiatur i mysz (także na konsoli) będą walczyć wyłącznie między sobą.

Ratowanie Świata

Flankowanie to w tym przypadku podstawa. - Fortnite – początek 6 sezonu i Widmowe kamienie - wiadomość - 2018-09-27
Flankowanie to w tym przypadku podstawa.

W mniej popularnym trybie PvE także zauważyć można proporcjonalnie mniej ciekawych nowości. Warty uwagi jest nowy rodzaj przeciwnika – Krzepki z tarczą. Pustak ten chroni się drzwiami od lodówki, co znacznie redukuje przyjmowane od frontu obrażenia. Obecnie aktywne wydarzenia to zaś Intensywna Sesja. Oznacza to, że wykonywanie misji stało się dużo bardziej opłacalne i łatwiej awansować i ewoluować przedmioty oraz zdobywać dodatkowe nagrody. W grze znalazły się też 4 nowe wątki fabularne z progresywnie lepszymi skarbami do zgarnięcia.

W sklepie okolicznościowym można dorwać Kyle’a MEGABAZĘ, a w ofercie tygodniowej znajdziemy podrasowany pistolet maszynowy i hydrauliczny młot Druzgotacz. Z ciekawostek – włączenie dwustopniowego uwierzytelniania dla konta Epic nagradza teraz użytkownika dodatkowym miejscem w ekwipunku (50 pól w zbrojowni i 10 pól w plecaku) oraz jedną lamą ze skrytki trolla.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry