Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2012, 12:19

Far Cry 3 - obejrzyj nowy zapis rozgrywki

Firma Ubisoft opublikowała nowy materiał video z Far Cry 3, stanowiący zapis jednej z misji, które znajdą się w kampanii dla pojedynczego gracza.

Far Cry 3 - obejrzyj nowy zapis rozgrywki - ilustracja #1

Firma Ubisoft, będąca wydawcą gry Far Cry 3, wypuściła właśnie nowy filmik z tego obiecującego FPS-a. Pokazuje on przebieg misji, w której główny bohater musi uratować przyjaciółkę uwięzioną w płonącym budynku.

Przypomnijmy, że w kampanii Far Cry 3 wcielimy się Jasona Brody’ego, który miał nieszczęście znaleźć się na tropikalnej wyspie opanowanej przez piratów i psychopatów. Jego przyjaciel zostaje zabity, a dziewczynę porywają lokalni kryminaliści. Zadaniem gracza będzie uratowanie ukochanej i odnalezienie sposobu na ucieczkę z tego przeklętego miejsca.

Mechanika zabawy ma stanowić mieszankę najlepszych elementów dwóch poprzednich części. Autorzy obiecują olbrzymią swobodę poczynań, ale jednocześnie zapewniają, że nie powtórzą błędów z Far Cry 2. Nie pojawią się więc posterunki z respawnującymi się wrogami, a elementy skradankowe wreszcie zostaną zrealizowane we właściwy sposób i prawie każde zadanie będzie można wykonać po cichu.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza szykowany jest również multiplayer. Jego opracowaniem zajmuje się Ubisoft Massive, czyli ten sam zespół, który stworzył World in Conflict oraz serię Ground Control. Rozgrywki wieloosobowe polegać mają na starciach drużyn piratów i rebeliantów. Nacisk położony zostanie na grę zespołową, a gracze otrzymają wiele przydatnych umiejętności, które posłużą do pomagania towarzyszom broni.

Far Cry 3 tworzony jest z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Premiera gry zaplanowana została na 6 września tego roku. Ubisoft zapowiedział także wydanie preorderowe zatytułowane Lost Expedition Edition, które zaoferuje dwie dodatkowe misje dla pojedynczego gracza. Według twórców powinny one starczyć na około czterdzieści minut zabawy.

  1. Drużynowe pląsy na tropikalnej wyspie – graliśmy w tryb multiplayer w Far Cry 3!
  2. Piekło w tropikach, czyli Far Cry 3
  3. Far Cry 3 - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
  4. Far Cry 3 - zapowiedź video