Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2018, 13:35

autor: Adrian Werner

Far Cry 3 Classic Edition od dzisiaj w sprzedaży jako samodzielna gra

Do sprzedaży trafiła samodzielna wersja Far Cry 3: Classic Edition, czyli konwersji na PlayStation 4 i Xboksa One klasyka sprzed sześciu lat. Do tej pory produkcja dostępna była tylko dla posiadaczy przepustki sezonowej Far Cry 5.

Gra zestarzała się z klasą. - Far Cry 3 Classic Edition od dzisiaj w sprzedaży jako samodzielna gra - wiadomość - 2018-06-26
Gra zestarzała się z klasą.
FAR CRY 3: CLASSIC EDITION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: XONE, PS4

Dzisiaj do sprzedaży trafiło samodzielne wydanie Far Cry 3: Classic Edition, czyli specjalnej wersji przeboju firmy Ubisoft z 2012 roku. Produkcja dostępna jest na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na obu platformach posiada lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Warto uściślić, że dzisiejsza premiera nie jest debiutem rynkowym produkcji. Ten nastąpił 29 maja tego roku, ale wtedy gra została udostępniona wyłącznie posiadaczom Far Cry 5, którzy kupili przepustkę sezonową. Natomiast od dzisiaj Far Cry 3: Classic Edition można kupić jako samodzielną pozycję, zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Zainteresowanym polecamy zerknięcie poniżej, na naszą porównywarkę cenową.

Far Cry 3: Classic Edition nie jest dostępne na PC, co nie dziwi, gdyż gra nie jest prawdziwym remasterem. Zamiast tego, sądząc po dostępnych w sieci porównaniach graficznych, firma Ubisoft skonwertowała po prostu na Xboksa One i PlayStation 4 wydanie komputerowe z 2012 roku. Dlatego wypuszczenie tego tytułu na pecety mijałoby się z celem. Zamiast tego w skład przepustki sezonowej Far Cry 5 na PC weszła po prostu oryginalna wersja Far Cry 3.

Far Cry 3: Classic Edition oferuje pełną zawartość trybu dla pojedynczego gracza z pierwowzoru, w ładniejszej (w porównaniu z PlayStation 3 i Xboksem 360) oprawie graficznej. Niestety, przy okazji wycięto tryb multiplayer, co jest sporym rozczarowaniem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.

W sumie jest to raczej propozycja tylko dla osób zainteresowanych wyłącznie trzecią częścią cyklu. Natomiast jeśli posiadacie Far Cry 5, to znacznie lepszym pomysłem jest zakup przepustki sezonowej. Kosztuje ona praktycznie tyle samo co samodzielna wersja Far Cry 3: Classic Edition, a dodatkowo oferuje również trzy duże DLC w postaci wydanego już Hours of Darkness oraz nadchodzących Lost on Mars i Dead Living Zombies.

Na koniec polecamy obejrzenie filmiku przygotowanego przez kanał Candyland. Materiał oferuje porównanie graficzne Far Cry 3: Classic Edition na Xboksie One i Xboksie One X oraz pecetowej wersji oryginalnego Far Cry 3.

  1. Oficjalna strona serii