Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2018, 12:54

Wersja alpha 3.2 Star Citizena trafiła na serwery testowe

Star Citizen – symulator kosmiczny autorstwa Chrisa Robertsa i studia Cloud Imperium Games – doczeka się niedługo kolejnej wersji alpha, dodającej do gry m.in. górnictwo, możliwość zakładania drużyn oraz system Quantum Linking. Aktualizacja jest obecnie testowana.

Produkcja Star Citizena brnie do przodu. - Wersja alpha 3.2 Star Citizena trafiła na serwery testowe - wiadomość - 2018-06-26
Produkcja Star Citizena brnie do przodu.

Pracujące nad Star Citizenem studio Cloud Imperium Games poinformowało, że na serwery testowe trafiła kolejna wersja alpha omawianej produkcji, oznaczona numerem 3.2. Aktualizacja wprowadza do gry szereg wyczekiwanych nowości, ze szczególnym naciskiem na górnictwo, system grup i tzw. mechanikę Quantum Linking, umożliwiającą łatwiejsze odnajdywanie się i przemieszczanie po galaktyce w drużynach.

Wersja 3.2 przynosi ze sobą także sporo ułatwiających graczom życie poprawek i usprawnień. Mowa tu m.in. o lepiej działających wieżyczkach, możliwości wykonywania skoków kwantowych na planetę czy funkcji skanowania lokacji. Deweloperzy nie poprzestają też w wysiłkach na rzecz zoptymalizowania Star Citizena pod kątem wydajności – najnowsza wersja powinna więc działać nieco płynniej od poprzednich. Z pełną listą zmian można się zapoznać pod tym adresem (w języku angielskim).

Przypominamy, że Star Citizen to niezwykle ambitny symulator kosmiczny powstający z pieniędzy ofiarowanych przez fanów (na ten cel zebrano już przeszło 188 mln dolarów, a suma ciągle rośnie). Pomysłodawcą gry jest Chris Roberts – ojciec kultowej serii Wing Commander. Produkcja powstaje od 2011 roku i wciąż nie ma konkretnej daty premiery – od niedawna ma natomiast jedno z najdroższych (jeśli nie najdroższe) DLC na świecie.

  1. Wielcy nieobecni 2017 roku – gry, które miały być, ale jeszcze ich nie ma
  2. Star Citizen – strona oficjalna