Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 czerwca 2018, 14:45

autor: AlexB

Pół wieku poezji później - nowy zwiastun fanowskiego filmu z uniwersum Wiedźmina

W sieci pojawił się nowy zwiastun Pół wieku poezji później, czyli fanowskiego filmu osadzonego w wiedźmińskim uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Produkcja ma zadebiutować pod koniec bieżącego roku.

Fani Wiedźmina nie mogą obecnie narzekać na brak nowych treści. Na horyzoncie majaczy nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego z Geraltem w roli głównej, seria gier od CD Projekt RED cieszy się niesłabnącą popularnością nawet trzy lata po premierze jej ostatniej części, a prace nad serialem przygotowywanym dla platformy Netflix nabierają tempa. Choć debiut tego ostatniego został zaplanowany dopiero na 2020 rok, miłośnicy kinematografii mogą ostrzyć sobie zęby na inny projekt z uniwersum Wiedźmina, który powinien ujrzeć światło dzienne dużo szybciej, bo już w grudniu bieżącego roku. Mowa o sfinansowanym przez społeczność fanowskim filmie Pół wieku poezji później. Niedawno w sieci pojawił się nowy zwiastun tego projektu. Można go obejrzeć poniżej.

Akcja filmu wytwórni Bez Klapsa Productions toczy się 25 lat po wydarzeniach znanych z Pani Jeziora, czyli chronologicznie ostatniej części cyklu o przygodach Geralta z Rivii stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmini ponownie padli ofiarą pogromu. Z masakry w Kaer Morhen cało uchodzi jedynie Lambert, który rozpoczyna swoją wędrówkę po świecie. Pewnego dnia spotyka on w jednej z temerskich karczm barda Jaskra oraz czarodziejkę Triss Merigold, która poszukuje uciekinierki z Aretuzy. Renegatka odnalazła ponoć legendarną Księgę Alzura. Wydarzenie to staje się punktem zapalnym dla serii krwawych zdarzeń.

Pół wieku poezji później raczej nie będzie można odmówić klimatu. - Pół wieku poezji później - nowy zwiastun fanowskiego filmu z uniwersum Wiedźmina - wiadomość - 2018-06-27
Pół wieku poezji później raczej nie będzie można odmówić klimatu.

O Pół wieku poezji później po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2015 roku. Wówczas to Jakub Nurzyński, reżyser i pomysłodawca projektu, rozpoczął zbiórkę pieniędzy na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi, która okazała się sporym sukcesem. Zdjęcia ruszyły w listopadzie 2016 roku. Do odegrania ról głównych zaangażowano takich aktorów, jak Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss Merigold) czy Zbigniew Zamachowski (Jaskier). Tytuł początkowo miał być filmem krótkometrażowym i pojawić się w 2017 roku, lecz ostatecznie podjęto decyzję o wydłużeniu czasu jego trwania do 80 minut, a premierę przełożono na grudzień (choć data może się jeszcze zmienić).