Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 maja 2018, 15:38

autor: Vergil

Serialowego Geralta poznamy najwcześniej za trzy miesiące

Po roku od oficjalnej zapowiedzi serialowych przygód Geralta z Rivii wciąż nie znamy tożsamości aktora, który miałby się wcielić w głównego bohatera. Wygląda na to, że sytuacja ulegnie zmianie najwcześniej za trzy miesiące.

Nie tylko serial

Geralt z Rivii doczeka się nie tylko własnego serialu, lecz także kolejnej odsłony swoich książkowych przygód. Niestety przyjdzie nam na nią jeszcze poczekać, gdyż Andrzej Sapkowski przyznaje, że w tym przypadku problemem jest jego lenistwo. O tym, czym, zdaniem autora, różni się pisanie książki od gotowania ziemniaków, poczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Jedno z najczęściej zadawanych pytań na temat serialowego Wiedźmina, nad którym pracuje Netflix, jest to, który aktor wcieli się w rolę Geralta z Rivii. Tomasz Bagiński, czyli jeden z producentów wykonawczych serialu (który ma zostać reżyserem co najmniej jednego odcinka) powiedział niedawno, że poszukiwania odtwórcy roli Białego Wilka powinny dobiec końca w ciągu trzech miesięcy. Jeden z fanów postanowił zapytać o to samą Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerkę serialu.

Jak można wyczytać w odpowiedzi udzielonej przez Hissrich za pośrednictwem Twittera, casting na serialowego Rzeźnika z Blaviken jeszcze się nie rozpoczął, a podany przez Bagińskiego termin to tylko „domysły”; producentka przyznaje jednak, że biorąc pod uwagę „wewnętrzny harmonogram produkcji”, termin podany przez Bagińskiego brzmi rozsądnie. Inna sprawa, że jej zdaniem twórcy nie muszą się spieszyć, bo udany casting jest ważniejszy niż deadline’y.

Michał Żebrowski to pierwszy aktor, który wcielił się w filmowego i serialowego Geralta z Rivii. - Serialowego Geralta poznamy najwcześniej za trzy miesiące - wiadomość - 2018-05-24
Michał Żebrowski to pierwszy aktor, który wcielił się w filmowego i serialowego Geralta z Rivii.

Od oficjalnej zapowiedzi netlfliksowego serialu Wiedźmin minął już ponad rok. Od tamtej pory nie poznaliśmy zbyt wielu informacji zza kulis – nazwisko showrunnerki zostało ujawnione dopiero w grudniu 2017 roku; autorzy nie próżnowali i w styczniu 2018 roku mieli już gotowy scenariusz pilotażowego odcinka serii. Warto odnotować, że choć Geralt idealny pozostaje jeszcze niewiadomą, fani sami wskazali idealnego Vesemira – w marcu 2018 Mark „Luke Skywalker” Hamill zdradził, że chętnie zagrałby mentora Geralta z Rivii, nawet pomimo tego, że nie ma zielonego pojęcia, o kogo chodzi.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix