Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 maja 2017, 15:40

autor: luckie

Pół wieku poezji później – fanowski film o wiedźminie z nowym zwiastunem

Twórcy fanowskiego filmu o wiedźminie wypuścili nowy zwiastun swojej produkcji. Premierę Pół wieku poezji później zaplanowano na końcówkę bieżącego roku.

Twórcy Pół Wieku Poezji Później chcą, aby ich film był jak najbardziej realistyczny. - Pół Wieku Poezji Później – fanowski film o wiedźminie z nowym zwiastunem - wiadomość - 2017-05-16
Twórcy Pół Wieku Poezji Później chcą, aby ich film był jak najbardziej realistyczny.

Zanim na wielkich ekranach pojawi się w pełni profesjonalny film o wiedźminie od Tomasza Bagińskiego, miłośnicy polskiego uniwersum fantasy z pewnością chętnie obejrzą fanowską krótkometrażową produkcję zatytułowaną Pół Wieku Poezji Później (w wersji angielskiej Alzur’s Legacy). Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem w serwisie crowdfundingowym PolakPotrafi, gdzie twórcom udało się w zeszłym roku zebrać ponad 48 tysięcy złotych, czyli sporo więcej, niż początkowo potrzebowali. Film ma trwać około 30 minut, a jego premierę zaplanowano na grudzień 2017 roku.

Pół Wieku Poezji Później ma się rozgrywać jakiś czas po zakończeniu Pani Jeziora, czyli ostatniej części wiedźmińskiej sagi Andrzeja Sapkowskiego, przy czym film najprawdopodobniej nie będzie nawiązywał do wydarzeń z gier studia CD Projekt RED. Projekt firmy Bez Klapsa Productions ukaże nam wizję wiedźmińskiego świata, w którym zabójcy potworów padli ofiarą serii pogromów, a przy życiu pozostał jedynie Lambert, dobry znajomy Geralta z Rivii. W filmie pojawi się również poeta Jaskier wraz ze swoim synem Julianem (owocem związku ze Słodką Trzpiotką), czarodziejka Triss Merigold i przybrana córka Geralta, Ciri.

Mimo stosunkowo niewielkiego budżetu Pół Wieku Poezji Później może pochwalić się całkiem ciekawą obsadą. W fanowskim filmie postać Jaskra zagra nie kto inny, a Zbigniew Zamachowski, który zasłynął z tej roli w filmie i serialu Wiedźmin. Inni polscy aktorzy, którzy pojawią się w Pół Wieku Poezji Później to Magdalena Różańska jako Triss oraz Mariusz Drężek w roli wiedźmina Lamberta. Pozostałe role zostaną obsadzone studentami i absolwentami wydziałów aktorskich oraz innymi zdolnymi ludźmi.

Zbigniew Zamachowski ponownie wystąpi w roli Jaskra w fanowskim filmie Pół Wieku Poezji Później. - Pół Wieku Poezji Później – fanowski film o wiedźminie z nowym zwiastunem - wiadomość - 2017-05-16
Zbigniew Zamachowski ponownie wystąpi w roli Jaskra w fanowskim filmie Pół Wieku Poezji Później.
  1. Fanpage Pół Wieku Poezji Później na Facebooku