Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2011, 16:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Far Cry 3 będzie dziesięć razy większy od poprzednich części

Ogromny świat gry ma być jednym z największych atutów gry Far Cry 3. Twórcy zdradzają, że skala wirtualnego świata będzie dziesięć razy większa niż w poprzednich częściach serii.

Firma Ubisoft ujawniła, że pierwszoosobowa strzelanina Far Cry 3 będzie nawet dziesięć razy większa od swoich poprzedniczek. Wypowiedziano się także na temat dylematów moralnych, jakie napotkamy w czasie zabawy.

Powyższe rewelacje w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Edge zdradził Jason Vandenberghe, jeden z dyrektorów gry. „Jeśli spojrzysz na widoki czy skalę pierwszej i drugiej części Far Cry, pomnóż to razy dziesięć” – te słowa dobitnie świadczą o tym, że wirtualny świat w najnowszej odsłonie popularnej serii będzie naprawdę rozległy.

Far Cry 3 będzie dziesięć razy większy od poprzednich części - ilustracja #1

Wcale nie oznacza to jednak, że zwiedzane tereny będą monotonne i mało ciekawe. Rozmówca zapewnia, że autorzy postarają się o to, aby otoczenie było „zwarte” i za każdym zakrętem oferowało coś ciekawego do znalezienia lub ujrzenia. Mamy zatem nadzieję, że środowisko zapewni nam wiele atrakcji, bo już w przypadku Far Cry 2 wielu graczy narzekało na nudę towarzyszącą eksploracji kolejnych miejsc.

Vandenberghe wypowiedział się również na temat moralnych dylematów, które mają pojawić się w końcowym produkcie. Podobno nie ograniczą się tylko do podjęcia tej „złej” lub „dobrej” decyzji. Tutaj nic nie będzie czarno-białe, a to dlatego, że uczyniłoby to ten aspekt rozgrywki mało interesującym. Na razie nie poparto jednak tych przechwałek konkretnymi przykładami.

Far Cry 3 ukaże się w przyszłym roku na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju gra zostanie wydana przez polski oddział firmy Ubisoft.