Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2017, 20:10

autor: Ender

Fani Friday the 13th: The Game wzburzeni, deweloper pracuje nad nową grą [news zaktualizowany]

Studio odpowiadające za Friday the 13th: The Game przygotowuje się do premiery kolejnej gry. Sytuacja ta wzburzyła i zaniepokoiła fanów poprzedniego dzieła dewelopera, które cały czas wymaga ogromnych nakładów pracy, a do tego nie posiada jeszcze obiecanej kampanii dla pojedynczego gracza.

Studio IllFonic zapewniło w oficjalnym oświadczeniu, które opublikowane zostało w serwisie Reddit, że Dead Alliance nie wpłynie negatywnie na dalszy rozwój Friday the 13th: The Game. Prace nad grą mają przebiegać bez przeszkód. Deweloper dodał, że powiększył ostatnio zajmujący się produkcją zespół z dwudziestu do trzydziestu osób. Twórcy zaznaczyli również, że Dead Alliance jest efektem współpracy z firmą Psyop Games i pod starym tytułem (Moving Hazard) gra pojawiła się już przeszło rok temu w programie wczesnego dostępu na Steamie.

O Friday the 13th: The Game usłyszeliśmy po raz pierwszy dwa lata temu, przy okazji udanej zbiórki w serwisie Kickstarter. Gra stworzona przez studio IllFonic korzysta z licencji legendarnej serii filmowych horrorów Piątek 13-tego, które cieszyły się największą popularnością w latach 80. Chociaż tytuł zadebiutował oficjalnie w maju na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także komputerach PC, trafił on do graczy w stanie dalekim od zakładanego przez twórców. Produkcję dręczyły i dręczą nadal setki drobnych oraz większych problemów, począwszy od niedziałających poprawnie serwerów, a skończywszy na uniemożliwiających zabawę bugach. Dzieło IllFonic nie posiada także wciąż obiecanej kampanii dla pojedynczego gracza oraz dodatkowych opcji zabawy wieloosobowej.

Mimo oczywistych wad, Friday the 13th: The Game okazał się hitem sprzedażowym na wszystkich platformach, głównie za sprawą popularności gry wśród streamerów na Twitchu. Fani uwierzyli też w zapewnienia autorów o rychłych poprawkach i łatkach, a także nowej zawartości. Niektórzy z nich zaczęli jednak wątpić, czy rzeczywiście światło dzienne ujrzą zapowiadane nowości i aktualizacje. Odkryli oni bowiem, że deweloper pracuje już nad kolejną grą zatytułowaną Dead Alliance, która ukaże się pod koniec sierpnia. Chociaż wspomniany sieciowy shooter z zombie w roli głównej zapowiedziany został oficjalnie w maju tego roku, dopiero teraz miłośnicy Piątku 13-go powoli uświadamiają sobie, że tytułem zajmuje się ekipa z IllFonic.

Sytuacja wzbudza poważne obawy zwłaszcza, że nieraz mieliśmy już do czynienia z podobnym zachowaniem deweloperów popularnych produkcji multiplayer, którzy po wstępnym sukcesie finansowym opuszczali swoje niedokończone dzieła, rozpoczynając pracę nad kolejnymi projektami. Gwarantowane wcześniej długoterminowe wsparcie dla Friday the 13th: The Game, zwłaszcza na konsolach, które wymagają większych nakładów finansowych (opłaty licencyjne itd.), staje więc pod znakiem zapytania. IllFonic nie odniosło się na razie do kierowanych w jego stronę wątpliwości.

  1. Oficjalna strona Friday the 13th: The Game
  2. Oficjalna strona Dead Alliance