Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2018, 18:50

Friday the 13th: The Game oraz Laser League w październikowej ofercie PlayStation Plus

Sony podało listę tytułów, które w październiku trafią do oferty PlayStation Plus. Posiadacze konsol PlayStation otrzymają możliwość pobrania gier Friday the 13th: The Game, Laser League, 2064: Read Only Memories, Rocketbirds 2: Evolution, The Bridge oraz Master Reboot.

Sony podzieliło się informacjami na temat gier, które trafią w październiku do subskrybentów PS Plus. Posiadacze PlayStation 4 będą mogli w sumie pobrać aż sześć tytułów (w tym jeden bonusowy). Dwa z nich dostępne będą wyłącznie na tej platformie. Pierwszym z nich jest sieciowa gra Friday the 13th: The Game, która oparta jest na filmach z serii Piątek trzynastego. Produkcja korzystająca z modelu asymetrycznego multiplayera, pozwala wcielić się w jednego z kilku nastoletnich bohaterów lub ścigającego ich Jasona Voorheesa. Z powodu problemów prawnych produkcja nie otrzymuje już jednak żadnej nowej zawartości. Laser League to z kolei kompetetywna futurystyczna wieloosobowa gra sportowa, w której dwie drużyny rywalizują ze sobą na śmierć i życie na arenach pełnych niebezpiecznych laserowych pułapek.

Na właścicieli PlayStation 3 czeka przygodowo-logiczny horror Master Reboot oraz unikalna dwuwymiarowa gra logiczna The Bridge (dostępna także na PlayStation 4 i PS Vicie), korzystająca z trikowych obrazów oraz złudzeń optycznych. Miłośnicy przenośnej Vity otrzymają humorystyczną platformówkę Rocketbirds 2: Evolution (do ściągnięcia także na PS4) oraz cyberpunkową przygodówkę point-and-click 2064: Read Only Memories (także na PS4).

W ramach bonusu subskrybenci cały czas mogą ściągnąć jeszcze jedną bonusową grę, która została udostępniona na początku sierpnia. Jest nią familijna quizowa produkcja Wiedza to potęga, korzystająca z mobilnej aplikacji PlayLink.

 1. Oficjalna strona PlayStation Plus
Friday the 13th: The Game oraz Laser League w październikowej ofercie PlayStation Plus - ilustracja #1

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 10 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

Październikowa oferta PlayStation Plus:

 1. Friday the 13th: The Game (PS4)
 2. Laser League (PS4)
 3. Master Reboot (PS3)
 4. The Bridge (PS3/PS4/PS Vita)
 5. Rocketbirds 2: Evolution (PS Vita/PS4)
 6. 2064: Read Only Memories (PS Vita/PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 2 października.

Produkcja bonusowa:

 1. Wiedza to potęga (gra korzysta z aplikacji PlayLink) (PS4)

Gry, które w październiku zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

 1. Destiny 2 (PS4)
 2. God of War III: Remastered (PS4)
 3. Another World – 20th Anniversary Edition (PS3/PS4/PS Vita)
 4. Q.U.B.E: Director’s Cut (PS3/PS4)
 5. Foul Play (PS Vita /PS4)
 6. Sparkle 2 (PS Vita)