Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2017, 11:20

autor: godrikus

Friday the 13th: The Game - tryb solowy bez fabuły

Jak ujawnili twórcy gry na podstawie filmów z cyklu „Piątek, trzynastego”, w nadchodzącym trybie dla pojedynczego gracza nie uświadczymy wątku fabularnego, a rozgrywka ma w nim bazować na pojedynczych wyzwaniach.

We Friday the 13th: The Game wcielamy się w szalonego mordercę lub w jego ofiary. - Friday the 13th: The Game - tryb solowy bez fabuły - wiadomość - 2017-09-27
We Friday the 13th: The Game wcielamy się w szalonego mordercę lub w jego ofiary.

W najnowszym oświadczeniu na stronie internetowej gry Friday the 13th: the Game twórcy informują, że mimo oczekiwań fanów tryb dla pojedynczego gracza nie zaoferuje wątku fabularnego. Zabawa w opcji solowej ma opierać się na „wyzwaniach”, czyli pojedynczych, niepowiązanych ze sobą zadaniach eliminacji określonych osób. Sami twórcy komentują sprawę następująco:

Filmy z cyklu Piątek, trzynastego nigdy nie były znane z dobrej narracji. Oczywiście, była tam jakaś fabuła, ale nie była ona centralnym punktem tych produkcji. Chodziło o Jasona, ofiary, świetne zabójstwa i okazjonalnie ukazujące się na ekranie piersi. W tę stronę poszliśmy z Wyzwaniami. Jest taka jedna, bardzo popularna gra z łysym protagonistą ubranym w garnitur, z kodem kreskowym wytatuowanym na karku. Tak, właśnie ta. Jeśli graliście w tę grę, wiecie, w jakim kierunku zmierzamy, jeśli chodzi o Wyzwania. Tyle że tym razem nie jesteście elitarnym agentem… jesteście Jasonem.

Już wkrótce w grze otrzymamy tryb dla pojedynczego gracza, jednak bez fabuły. - Friday the 13th: The Game - tryb solowy bez fabuły - wiadomość - 2017-09-27
Już wkrótce w grze otrzymamy tryb dla pojedynczego gracza, jednak bez fabuły.

Jak widać, twórcy celują w podobną mechanikę rozgrywki, jak ta w serii Hitman – możemy się więc spodziewać „zleceń” na konkretne osoby, wymagających nieco sprytu i pomysłowości. Deweloper informuje, że mają się też pojawić misje typu „zabij wszystkich” lub takie wymagające użycia właściwej broni lub dokonania zabójstwa w konkretny sposób. Tryb singleplayer ma być swoistym wstępem do wydarzeń z multiplayera. Tak opisują to twórcy:

Jeśli pomyślimy o grze jak o filmie, to multiplayer jest trzecią lub czwartą szpulą filmową. Wszyscy wiedzą już, że Jason gdzieś tam jest, a on sam zabija na całego. Wyzwania to szpula numer jeden, pierwsza scena – opiekunowie dopiero rozbijają obóz, przygotowują się do pierwszej nocy.

Wygląda więc na to, że tryb solowy będzie atrakcją szczególnie dla nowych graczy, którzy poprzez zaliczanie wyzwań będą mogli przygotować się do rozgrywki wieloosobowej. Kolejną opcją treningu przed rozpoczęciem przygody w multiplayerze ma być zapowiedziany tryb offline, w którym postacie będą sterowane przez sztuczną inteligencję.

Nie wiemy jeszcze, kiedy ukaże się aktualizacja dodająca tryb dla pojedynczego gracza, lecz ma się to stać „wkrótce”.

Friday the 13th: The Game to (jak na razie) wieloosobowa gra akcji od studia Gun Media. Centralną postacią jest znany z cyklu filmów Piątek, trzynastego Jason Voorhees, szalony morderca, mający na celu zabicie jak największej liczby uczestników rozgrywki. W ofiary wciela się pozostałych 7 graczy, którzy muszą robić wszystko, by przetrwać, a być może nawet wyeliminować zagrożenie ze strony psychopatycznego zabójcy. Mimo chłodnego przyjęcia przez recenzentów (w wersji na PS4, gra na podstawie 15 ocen uzyskała średnią 61% na portalu Metacritic) produkcja stała się popularna - miesiąc temu twórcy poinformowali, że zakupiło ją 1,8 miliona osób.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Friday the 13th: The Game

Friday the 13th: The Game