Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2017, 09:58

autor: Adrian Werner

Friday the 13th: The Game ukaże się 26 maja

Studio IllFonic i firma Gun Media ujawniły datę premiery Friday the 13th: The Game. Ta zainspirowana filmowymi horrorami asymetryczna gra multiplayer trafi do sprzedaży 26 maja tego roku, w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4.

FRIDAY THE 13TH: THE GAME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: IllFonic
  2. Wydawca: Gun Media
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery: 26 maja 2017 r.

Poznaliśmy wreszcie datę premiery Friday the 13th: The Game, czyli asymetrycznej gry sieciowej opartej na licencji popularnej serii filmowych horrorów. Autorzy właśnie poinformowali, że produkcja trafi do sprzedaży 26 maja tego roku. Tytuł zadebiutuje tego samego dnia na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Ujawnieniu terminu premiery towarzyszyło opublikowanie nowego zwiastuna. Pokazuje on liczne fragmenty rozgrywki, w tym przede wszystkim bogactwo metod mordów, jakie udostępnione zostaną graczowi kontrolującemu Jasona Voorheesa.

Friday the 13th: The Game ukaże się 26 maja - ilustracja #1

Przypomnijmy, że Friday the 13th: The Game to przykład popularnego obecnie trendu asymetrycznych gier multiplayer, których mechanika została zainspirowana filmowymi horrorami. W produkcjach tego typu jedna osoba wciela się w nadnaturalnie silnego i wytrzymałego mordercę, a reszta graczy kieruje próbującymi przetrwać zwykłymi ludźmi.

Konkurencja w tej kategorii będzie ostra. Jako pierwsze na rynek trafiło w zeszłym roku Dead by Daylight . Projekt okazał się dużym sukcesem – sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy, a koszty produkcji tego tytułu zwróciły się już w ciągu pierwszego tygodnia od premiery. Ponadto wkrótce ukaże się oparte na podobnym pomyśle Last Year studia Elastic Games. Fani tego typu rozgrywki będą więc mieli w czym wybierać.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej
Friday the 13th: The Game

Friday the 13th: The Game