Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2021, 12:55

Everspace 2 z dobrymi opiniami i wysoką sprzedażą na Steam

Wczorajszy debiut Everspace 2 w Early Access okazał się sukcesem. Gra zbiera bardzo dobre oceny od użytkowników i trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów Steam, wyprzedzając m.in. Cyberpunka 2077 i Red Dead Redemption 2.

Wczoraj wieczorem we wczesnym dostępie zadebiutowała gra Everspace 2, czyli kontynuacja kosmicznej strzelanki autorstwa studia Rockfish Games. Od premiery minęło już kilkanaście godzin, więc warto przyjrzeć się, jak wypadł debiut tej produkcji. Okazał się on całkiem udany i dobrze rokuje projektowi na przyszłość.

Zaraz po premierze Everspace 2 trafiło na pierwsze miejsce listy globalnych bestsellerów Steam i pozostaje na tej pozycji w chwili pisania tej wiadomości. Tym samym produkcja sprzedaje się obecnie lepiej niż takie przeboje, jak Counter-Strike: Global Offensive – operacja Broken Fang, Rust, Cyberpunk 2077 czy Red Dead Redemption 2.

Everspace 2 z dobrymi opiniami i wysoką sprzedażą na Steam - ilustracja #1

Oczywiście, ten stan rzeczy nie utrzyma się długo, ale twórcy mogą być zadowoleni z początkowych wyników sprzedaży. W najgęstszym momencie dnia premiery w Everspace 2 bawiło się na Steamie 2 679 osób jednocześnie. Nie jest to wynik przyprawiający o zawrót głowy, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że rekord aktywności pierwszej części jest prawie o połowę niższy – wynosi 1 448 i został ustanowiony dwa lata temu. Widać więc, że kontynuacja radzi sobie znacznie lepiej.

Analizując powyższe liczby należy pamiętać, że nie oddają one w pełni skali popularności sequela, gdyż jest on sprzedawany nie tylko na Steamie, ale również w serwisie GOG.com.

Odbiór Everspace 2 jest na razie bardzo dobry. 94% ocen użytkowników Steama jest pozytywnych. Z kolei na GOG.com średnia not wystawionych przez graczy wynosi 4,6/5. Ogólnie można stwierdzić, że gra zaliczyła udany debiut we wczesnym dostępie.

Przypomnijmy, że Everspace 2 na razie dostępne jest tylko na PC. W planach są edycje konsolowe, ale one ukażą się dopiero wraz z wydaniem 1.0 edycji pecetowej, co powinno nastąpić w przyszłym roku. Obecnie produkcja nie oferuje polskiej lokalizacji, ale autorzy planują jej dodanie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Everspace 2 w serwisie Steam
  3. Everspace 2 w serwisie GOG.com