Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2021, 11:57

Eksploracja i walka w ślicznym kosmosie - premiera Everspace 2 we wczesnym dostępie

Za kilka godzin zadebiutuje wczesna wersja Everspace 2, czyli zachwycającej oprawą graficzną kosmicznej strzelanki zespołu Rockfish Games.

W SKRÓCIE:
  1. dzisiaj premiera wczesnej wersji Everspace 2,
  2. gra dostępna będzie na Steamie i GOG.com,
  3. wczesna wersja starczy na ok. 25 godzin,
  4. pełna wersja i wydania konsolowe w 2022 r.

Nadszedł wreszcie dzień, na który od dawna czekali miłośnicy kosmicznych strzelanek. Dzisiaj po południu we wczesnym dostępie zadebiutuje gra Everspace 2, czyli kontynuacja popularnej produkcji z 2017 roku autorstwa studia Rockfish Games.

Produkcja na razie dostępna będzie tylko na PC. Kupimy ją w serwisach Steam oraz GOG.com. W planach jest również wydanie konsolowe, ale ono pojawi się w późniejszym terminie, najpewniej wraz z premierą pełnej wersji na pecetach.

We wczesnym dostępie Everspace 2 ma spędzić 12-18 miesięcy, więc premiera wydania 1.0 powinna odbyć się w przyszłym roku.

Wczesna wersja gry ma zaoferować ok. 25 godzin zabawy, w tym 12 godzin z głównej kampanii fabularnej. Autorzy zamierzają w ciągu następnych kilkunastu miesięcy rozbudować produkcję o kolejne układy gwiezdne, wrogów i aktywności, wprowadzić dodatkowe statki, przedmioty i postacie, jak również mocno rozszerzyć listę opcjonalnych zadań pobocznych.

W momencie premiery we wczesnym dostępie gra zaoferuje wyłącznie angielską wersję językową. W planach jest jednak opracowanie także polskiej lokalizacji. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zaznajomić się wymaganiami sprzętowymi gry.

Warto dodać, że początkowo Everspace 2 miało zadebiutować we wczesnym dostępie w 2020 roku. Prace zostały jednak opóźnione przez pandemię koronawirusa. Autorzy mogli wydać swoją produkcję w grudniu, ale zdecydowali się ją przełożyć na styczeń 2021 roku, po to, aby nie konkurować z grami Cyberpunk 2077 oraz Outriders. Ta druga gra ostatecznie sama zaliczyła wielomiesięczny poślizg, ale uniknięcie starcia z CP2077 i tak pewnie wyjdzie Everspace 2 na dobre.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Everspace 2 w serwisie Steam
  3. Everspace 2 w serwisie GOG.com