Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2020, 11:30

Everspace 2 opóźniony przez... Cyberpunka 2077 i Outriders

Twórcy Everspace 2 zdecydowali się przełożyć datę premiery tytułu we wczesnym dostępie na Steamie. Jako główny powód podali, że obawiają się konkurencji ze strony Cyberpunka 2077 i Outriders - dwóch polskich gier, które wychodzą w podobnym okresie.

Na eksplorację kosmosu poczekamy jednak nieco dłużej. - Everspace 2 opóźniony przez... Cyberpunka 2077 i Outriders - wiadomość - 2020-03-08
Na eksplorację kosmosu poczekamy jednak nieco dłużej.
W SKRÓCIE:
  1. Studio Rockfish Games zdecydowało się przełożyć premierę Everspace 2 we wczesnym dostępie.
  2. Głównym powodem jest obawa twórców o konieczność konkurowania z Cyberpunkiem 2077 i Outriders (chociaż druga z tych gier wychodzi w innym terminie).

Jeśli z wypiekami na twarzy czekacie na Everspace 2, to mamy dla Was niezbyt dobre wiadomości. Serwis Windows Central opublikował komunikat prasowy od studia Rockfish Games, w którym twórcy informują o przełożeniu daty premiery tytułu we wczesnym dostępie. Oto fragment oficjalnego stanowiska firmy:

[...] musieliśmy podjąć trudną decyzję o przełożeniu premiery Everspace 2 we wczesnym dostępie Steama. Obecnie celujemy w początek grudnia bieżącego roku. W konsekwencji musimy również przesunąć termin zamkniętych testów wersji alfa na koniec maja, a zamkniętą betę na sierpień.

Przypomnijmy, że po sukcesie kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze produkcja miała ukazać się we wczesnym dostępie Steama już we wrześniu. Teraz wiemy, że tak się nie stanie. Ciekawy jest jednak powód przesunięcia premiery. Twórcy zauważają w komunikacie, że zarówno Cyberpunk 2077, jak i Outriders (czyli dwie produkcje o względnie zbliżonym profilu do Everspace 2 - ostatecznie we wszystkich produkcjach będziemy strzelać) wychodzą w podobnym okresie - chociaż produkcja People Can Fly nieco później. A biorąc pod uwagę tę samą grupę odbiorców...

[...] postanowiliśmy, że nie byłoby mądrze bezpośrednio rywalizować z tymi dwiema... strzelankami...

Twórcy wyraźnie zaznaczają, iż zdają sobie sprawę z tego, że gdyby Everspace 2 musiał walczyć o graczy z dwiema wspomnianymi „strzelankami”, raczej nie wyszedłby z tego starcia jak Kapitan Ameryka (czytaj: z tarczą). Na szczęście deweloperzy przyznają, że są w komfortowej sytuacji finansowej, dlatego tytułowi nic nie zagraża. Na ten moment nie wiemy, jak potoczą się losy produkcji i kiedy ukaże się wersja konsolowa (wstępnie planowana na 2021 rok).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Everspace 2