Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2020, 11:59

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

2K Games usuwa swoje produkcje z usługi GeForce Now

2K Games to kolejny, po m.in. Activision Blizzard i Bethesdzie, duży wydawca gier wideo, który zdecydował się na wycofanie swojego wsparcia dla usługi streamingowej GeForce Now.

Z usługi GeForce Now zniknął m.in. Borderlands 3. - 2K Games usuwa swoje produkcje z usługi GeForce Now - wiadomość - 2020-03-07
Z usługi GeForce Now zniknął m.in. Borderlands 3.
W SKRÓCIE:
  • gry od 2K Games zniknęły z usługi GeForce Now na prośbę wydawcy;
  • nie znamy oficjalnej przyczyny usunięcia tytułów;
  • Nvidia liczy, że produkcje od 2K Games wrócą w przyszłości do GeForce Now.

2K Games postanowiło usunąć wszystkie swoje tytuły z GeForce Now. To już trzeci wydawca, który wycofał swoje wsparcie dla tej usługi w ciągu ostatniego miesiąca. Tydzień po zakończeniu beta-testów z serwisu zniknęły produkcje od Activision Blizzard, a niedługo później z katalogu GeForce Now usunięto prawie wszystkie tytuły wydawane przez firmę Bethesda. W zeszłym tygodniu usługę opuściła także gra The Long Dark od niezależnego zespołu Hinterland Studio, gdyż jak donosi jej założyciel, Raphael van Lierop, produkcja została umieszczona w serwisie GeForce Now bez zgody jej twórców.

Nvidia zapewnia, że robi co może, aby tytuły od 2K Games jak najszybciej powróciły do usługi. Wśród produkcji, które musiały opuścić katalog, znalazły się między innymi Borderlands 3, Sid Meier's Civilization VI, XCOM 2, BioShock: The Collection oraz seria NBA 2K.

GeForce Now oficjalnie wystartowało 4 lutego bieżącego roku. Usługa dostępna jest w dwóch wersjach – darmowej (z maksymalną długością sesji ograniczoną do jednej godziny) oraz płatnej (za 25 zł miesięcznie, z obsługą ray tracingu oraz dłuższymi sesjami). Serwis, w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań, pozwala na streamowanie gier, które posiadamy w swojej kolekcji (np. na Steamie). W przyszłości w usłudze ma się pojawić m.in. Cyberpunk 2077.

  1. Oficjalna strona internetowa usługi GeForce Now
  2. Oficjalna strona internetowa firmy 2K Games