Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2020, 14:17

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Apex Legends – Respawn potwierdza, że Forge był celową „zmyłką”

Studio Respawn Entertainment przyznało, że postać Jamesa „The Forge” McCormicka powstała wyłącznie po to, aby zmylić tzw. data miners, czyli osoby, które notorycznie przeszukują pliki gry w celu odnalezienia ukrytej zawartości.

Gracze zostali „strollowani”. - Apex Legends – Respawn potwierdza, że Forge był celową „zmyłką” - wiadomość - 2020-03-07
Gracze zostali „strollowani”.
W SKRÓCIE:
  • Respawn Entertainment nigdy nie zamierzało dodawać Forge'a do Apex Legends;
  • informacje o postaci umieszczono w plikach gry tylko po to, aby zmylić graczy.

Jason McCord, jeden z deweloperów pracujących nad Apex Legends, w rozmowie z serwisem Dot Esports przyznał, że James „The Forge” McCormick stanowił odpowiedź studia Respawn Entertainment na graczy notorycznie szukających śladów niezapowiedzianej zawartości w plikach gry. Twórcy produkcji, sfrustrowani faktem, że informacje o nowych grywalnych bohaterach (tzw. legendach) trafiają do sieci na długo przed ich oficjalnym ujawnieniem, przygotowali na graczy pułapkę. W plikach Apex Legends ukryli informacje o nieistniejącej postaci – Forge'u.

Gracze szybko odnaleźli informacje o nowej legendzie i uwierzyli w istnienie Forge'a. Oczywiście, bohater nigdy się w Apex Legends nie pojawił. Oficjalnie został zabity przez Revenanta na przygotowanym przez Respawn trailerze (widocznym powyżej). Czy jest szansa na to, że deweloperzy zmienią zdanie i w przyszłości dodadzą Forge'a do gry? Jason McCord nie pozostawia co do tego złudzeń:

Forge jest super martwy.

Apex Legends ukazało się 4 lutego 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Tytuł dostępny jest w modelu free-to-play.

  1. Oficjalna strona Apex Legends
  2. Apex Legends - poradnik do gry
  3. Apex Legends – kompendium wiedzy