Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2020, 11:30

Bethesda usuwa prawie wszystkie gry z GeForce Now

Bethesda usunęła prawie wszystkie tytuły z usługi GeForce Now. Jedyną produkcją, w którą wciąż możemy zagrać dzięki streamingowi Nvidii, jest Wolfenstein: Youngblood. Bethesda jest kolejnym wydawcą, który zdecydował się na taki ruch. Wcześniej zrobiło to Activision.

Czemu wydawcy opuszczają GeForce Now? - Bethesda usuwa prawie wszystkie gry z GeForce Now - wiadomość - 2020-02-22
Czemu wydawcy opuszczają GeForce Now?
W SKRÓCIE:
  1. Bethesda usuwa prawie wszystkie swoje gry z usługi GeForce Now.
  2. Jedynym pozostałym na platformie tytułem jest Wolfenstein: Youngblood.
  3. Nie znamy oficjalnych przyczyn zniknięcia produkcji z usługi.

Kolejne wieści na temat usługi streamingowej od Nvidii. Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy Was, że z GeForce Now skorzystało już ponad milion graczy. Można więc uznać to za spory sukces. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy wydawcy chcą uczestniczyć w całym przedsięwzięciu. W zeszłym tygodniu Activision Blizzard wycofało swoje produkcje z usługi, a teraz to samo zrobiła Bethesda. Firma usunęła wszystkie swoje tytuły z wyjątkiem Wolfenstein: Youngblood.

Z platformy zniknęły między innymi poszczególne odsłony serii Fallout, Wolfenstein czy Dishonored, a także Doom oraz The Evil Within. Niestety Bethesda oraz Nvidia nie zdecydowały się podzielić konkretnymi informacjami, dlaczego produkcje usunięto z usługi. Niezbyt zrozumiała jest również decyzja o pozostawieniu jednego tytułu w ofercie. Może mieć to związek z faktem, że Youngblood obsługuje RTX, dlatego Nvidii zależało na zatrzymaniu go w katalogu.

Zastanawiające jest to, że pośród informacji o świetnych wynikach GeForce Now czy o tym, że Cyberpunk 2077 ukaże się w usłudze na premierę, pojawiają się również wydawcy, którzy usuwają swoje tytuły z oferty. Na razie na tej liście mamy Activision i Bethesdę. Ale czy niebawem nie dołączą do nich kolejni? Oczywiście usługa nadal nie jest idealna i wciąż wiele pracy przed twórcami. Obecnie Nvidia oferuje darmową oraz płatną subskrypcję. Pierwsza umożliwia granie w pojedynczych sesjach, trwających maksymalnie godzinę i standardowy dostęp do serwerów, czyli w praktyce kolejkę. Druga natomiast priorytetowy dostęp do gier, ray tracing i sześciogodzinne sesje. Czy interesująca oferta subskrypcyjna sprawi, że ludzie przekonają się do usług streamingowych? Pewnie przekonamy się o tym w najbliższych miesiącach.

  1. Oficjalna strona internetowa GeForce Now
  2. Po co nam Google Stadia? W Polsce działa GeForce Now