Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2020, 10:00

Znamy wymagania sprzętowe Grounded - nowej gry Obsidian Entertainment

Poznaliśmy minimalne wymagania sprzętowe oraz orientacyjny termin premiery Grounded, czyli nowej survivalowej gry akcji od studia Obsidian Entertainment. Tytuł początkowo ukaże się we wczesnym dostępie.

Co pokazałeś?! - Znamy wymagania sprzętowe Grounded - nowej gry Obsidian Entertainment - wiadomość - 2020-02-22
Co pokazałeś?!
W SKRÓCIE:
  1. Grounded to survivalowa gra akcji od Obsidian Entertainment.
  2. Tytuł ukaże się we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku, a premiera pełnej wersji jest planowana na 2021 rok.
  3. Produkcja ma już swoją kartę na Steamie, gdzie możemy poznać minimalne wymagania sprzętowe.

Grounded to nowa survivalowa gra akcji od studia Obsidian Entertainment, znanego chociażby z The Outer Worlds czy Fallout: New Vegas. Jej głównym aspektem ma być tryb kooperacyjny dla czterech osób. Produkcja została zapowiedziana podczas XO19 i będzie pierwszym tytułem we wczesnym dostępie, który trafi do oferty Xbox Game Pass. Tymczasem karta gry pojawiła się na Steamie, dzięki czemu poznaliśmy chociażby minimalne wymagania sprzętowe (znajdziecie je na dole wiadomości).

Tytuł można już dodawać do listy życzeń, jednak na premierę we wczesnym dostępie poczekamy prawdopodobnie do wiosny. Przy okazji twórcy zdecydowali się podzielić z fanami kilkoma informacjami. Zacznijmy od tego, że studio planuje wydać pełną wersję gry w 2021 roku - nie podano jednak nawet przybliżonego okresu. Gotowy produkt ma oferować pełną fabułę, osiągnięcia, wiele lokacji i receptur rzemieślniczych oraz dodatkowe funkcje. Oczywiście „po drodze” wiele może się jeszcze zmienić, szczególnie w oparciu o opinie graczy.

We wczesnym dostępie otrzymamy natomiast około 20% fabuły, 3 główne biomy (obszar trawiasty, żywopłot, mgła), crafting, bazę, 2 poziomy broni i zbroi oraz możliwość rozgrywki kooperacyjnej w singlu oraz online. Twórcy zaznaczają również, że będą stopniowo podnosić cenę produkcji (wprost proporcjonalnie do udostępniania nowych treści), dlatego jeśli rozważacie jej zakup, może warto zrobić to możliwie najszybciej.

W Grounded bohaterowie zostają zmniejszeni do rozmiarów owadów lub nawet mniejszego. Ich zadaniem jest przetrwać w niebezpiecznym ogródku. Zadania banalne dla „normalnego” człowieka stają się wyzwaniem dla postaci. No i trzeba będzie uważać na mrówki oraz pająki - czyli teoretycznie jak w życiu, tyle że zmieniają się proporcje. Poniżej możecie zapoznać się z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi gry.

Minimalne wymagania sprzętowe Grounded:

  1. System operacyjny: Windows 7 64-bitowy
  2. Procesor: Intel Core i3-3225
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 650 Ti
  5. Miejsce na dysku: 8 GB wolnej przestrzeni
  1. Oficjalna strona internetowa gry Grounded
  2. Grounded na Steamie