Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 21:26

autor: Adrian Werner

Grounded – nachodzi survivalowa gra akcji od studia Obsidian

W trakcie X019 zapowiedziano nową produkcję studia Obsidian. Okazała się nią survivalowa gra akcji Grounded, która postawi na tryb kooperacyjny dla czterech osób.

W Grounded zagramy w przyszłym roku. - Grounded – nachodzi survivalowa gra akcji od studia Obsidian - wiadomość - 2019-11-14
W Grounded zagramy w przyszłym roku.
GROUNDED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Obsidian Entertainment
  2. Wydawca: Xbox Game Studios
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE
  5. Data premiery we wczesnym dostępie: wiosna 2020 r.

Podczas prezentacji X019 zapowiedziano wiele nowych produkcji. Jedną z najciekawszych okazała się kooperacyjna gra survivalowa Grounded, nad którą pracuje studio Obsidian Entertainment, znane z takich tytułów jak The Outer Worlds, Fallout: New Vegas czy seria Pillars of Eternity.

Produkcja zmierza na Xboksa One i PC. Grounded będzie wchodziło w skład usługi Xbox Game Pass. Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie wiosną przyszłego roku. W przypadku wersji pecetowej gra ukaże się zarówno na Steamie, jak i w Microsoft Store.

Co ciekawe, Grounded to pierwsza produkcja we wczesnym dostępie, która trafi do oferty Xbox Game Pass.

W Grounded postacie graczy zostaną zmniejszone do rozmiarów mrówek i będą musiały przetrwać w niebezpiecznych realiach ogródka sennego amerykańskiego przedmieścia. Zadania, które są proste dla człowieka o standardowych wymiarach, staną się prawdziwym wyzwaniem dla bohaterów gry. Podczas zabawy zmuszeni zostaną do gromadzenia surowców, konstruowania przedmiotów i budowy bazy przy wykorzystaniu różnorodnych obiektów codziennego użytku.

Świat gry zamieszkiwać mają zarówno pokojowo nastawione zwierzęta, jak i agresywne istoty (np. pająki czy mrówki), które zapolują na graczy. Wszystkim tym będziemy mogli bawić się samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Poza typowo sandboksową rozgrywką pojawi się również wiele misji.

  1. Oficjalna strona studia Obsidian Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Grounded

Grounded