Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2019, 21:26

autor: Adrian Werner

Grounded – nachodzi survivalowa gra akcji od studia Obsidian

W trakcie X019 zapowiedziano nową produkcję studia Obsidian. Okazała się nią survivalowa gra akcji Grounded, która postawi na tryb kooperacyjny dla czterech osób.

W Grounded zagramy w przyszłym roku. - Grounded – nachodzi survivalowa gra akcji od studia Obsidian - wiadomość - 2019-11-14
W Grounded zagramy w przyszłym roku.
GROUNDED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Obsidian Entertainment
  2. Wydawca: Xbox Game Studios
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE
  5. Data premiery we wczesnym dostępie: wiosna 2020 r.

Podczas prezentacji X019 zapowiedziano wiele nowych produkcji. Jedną z najciekawszych okazała się kooperacyjna gra survivalowa Grounded, nad którą pracuje studio Obsidian Entertainment, znane z takich tytułów jak The Outer Worlds, Fallout: New Vegas czy seria Pillars of Eternity.

Produkcja zmierza na Xboksa One i PC. Grounded będzie wchodziło w skład usługi Xbox Game Pass. Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie wiosną przyszłego roku. W przypadku wersji pecetowej gra ukaże się zarówno na Steamie, jak i w Microsoft Store.

Co ciekawe, Grounded to pierwsza produkcja we wczesnym dostępie, która trafi do oferty Xbox Game Pass.

W Grounded postacie graczy zostaną zmniejszone do rozmiarów mrówek i będą musiały przetrwać w niebezpiecznych realiach ogródka sennego amerykańskiego przedmieścia. Zadania, które są proste dla człowieka o standardowych wymiarach, staną się prawdziwym wyzwaniem dla bohaterów gry. Podczas zabawy zmuszeni zostaną do gromadzenia surowców, konstruowania przedmiotów i budowy bazy przy wykorzystaniu różnorodnych obiektów codziennego użytku.

Świat gry zamieszkiwać mają zarówno pokojowo nastawione zwierzęta, jak i agresywne istoty (np. pająki czy mrówki), które zapolują na graczy. Wszystkim tym będziemy mogli bawić się samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Poza typowo sandboksową rozgrywką pojawi się również wiele misji.

  1. Oficjalna strona studia Obsidian Entertainment