Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2010, 10:55

autor: Jiker

EA pracowało (pracuje?) nad przygodami Olivera Twista, kontynuacją Syndicate i szalonym Gunhead

Zachodnie serwisy internetowe odkryły dosyć nieoczekiwanie zawodowy blog grafika Rossa Dearsley’a, który w przeciągu paru ostatnich lat pracował dla koncernu Electronic Arts nad kilkoma ciekawymi projektami gier – w tym next-genowego Road Rash, adaptacji przygód Olivera Twista oraz nowej odsłony cyklu Syndicate.

Zachodnie serwisy internetowe odkryły dosyć nieoczekiwanie zawodowy blog grafika Rossa Dearsley’a, który w przeciągu paru ostatnich lat pracował dla koncernu Electronic Arts nad kilkoma ciekawymi projektami gier – w tym next-genowym Road Rash, adaptacją przygód Olivera Twista oraz nową odsłoną cyklu Syndicate.Z uwagi na dosyć odległy termin publikacji obrazków (lata 2006-2008) możemy sądzić, że większość z gier została już skasowana.

EA pracowało (pracuje?) nad przygodami Olivera Twista, kontynuacją Syndicate i szalonym Gunhead - ilustracja #1

Road Rash

W przypadku Road Rash oba koncepty prezentują potencjalnych bohaterów historii. Postacie zostały ukazane z kilku perspektyw, a obrazki uzupełnione zostały opisami jednoznacznie wskazującymi na to, że nowa odsłona popularnej bijatyki na motocyklach miałaby zostać wydana na platformach najnowszej generacji. Warto odnotować, że temat nowego Road Rasha pojawił się w mediach już dwa i pół roku temu. Wówczas nastąpił wyciek bardzo wczesnej wersji zwiastuna, prezentującego system rozgrywki.

EA pracowało (pracuje?) nad przygodami Olivera Twista, kontynuacją Syndicate i szalonym Gunhead - ilustracja #2

Oliver Twist

Kolejną ciekawostką są grafiki przedstawiające wirtualne przygody Olivera Twista – jednego z najbardziej znanych bohaterów wykreowanych przez słynnego pisarza, Karola Dickensa. Rysunki wskazują, że autorzy, w tym Dearsley, widzieli jego historię w formie przygodowej gry akcji, utrzymanej w stylu takich pozycji, jak Assassin’s Creed, Prince of Persia, czy też Fable. Oliver skacze po dachach, obserwuje teren, a także wykonuje ekwilibrystyczne akrobacje, przywodzące na myśl free-running lub parkour. Działania te wywołują u niego zmęczenie, które niweluje odpoczynek i zdobycie pokarmu. Wszystko to oczywiście w stylistyce XIX-wiecznego Londynu.

EA pracowało (pracuje?) nad przygodami Olivera Twista, kontynuacją Syndicate i szalonym Gunhead - ilustracja #3

Syndicate

Na łamach bloga zamieszczony zostały również projekt graficzny postaci do nowej wersji futurystycznej, taktycznej strzelaniny Syndicate. Widzimy na niej przede wszystkim design postaci, w tym cybernetycznych żołnierzy, pełniących w serii rolę naszych podwładnych. Trzecia odsłona wielkiego hitu firmy Bullfrog Productions, założonej przez Petera Molynuex, była od czasu publikacji grafiki bohaterką kilku plotek i spekulacji. Ostatnie z nich dotyczyły rzekomego wycieku fragmentów scenariusza gry – pisaliśmy o tej sprawie w ubiegłym roku, w połowie listopada. Dowiedzieliśmy się wówczas, że w produkcję nowego Syndicate mieliłyby być zaangażowani nie tylko ludzie z Electronic Arts, ale i studia Starbreeze (The Darkness i przygody Riddicka).

EA pracowało (pracuje?) nad przygodami Olivera Twista, kontynuacją Syndicate i szalonym Gunhead - ilustracja #4

Gunhead

Strona Rossa Dearsley’a jest także źródłem grafik z dwóch innych tajemniczych produkcji – Gunhead oraz Hurikan. Szczególnie projekt pierwszej zapowiadał się zachęcająco, ponieważ w rolę bohatera miałaby wcielić się postać mająca w miejscu głowy broń palną pokaźnego kalibru.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry