Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2014, 09:30

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

EA pokaże na E3 Mirror's Edge i nową grę Criterion Games

Opublikowany przez serwis GameTrailers.com harmonogram transmisji z targów E3 zdradził, że koncern Electronic Arts zaprezentuje podczas swojej konferencji m.in. drugą odsłonę Mirror's Edge oraz nowy projekt tworzony przez studio Criterion Games (twórcy serii Burnout).

Dzięki harmonogramowi transmisji serwisu GameTrailers.com dowiedzieliśmy się, że w czasie tegorocznych targów E3 firma Electronic Arts, w czasie swojej konferencji, zaprezentuje nowe Mirror's Edge, którego oficjalna zapowiedź odbyła się w czasie zeszłorocznej edycji tej samej imprezy. Niestety nie zdradzono żadnych informacji odnośnie szykowanego pokazu. Pewnym za to jest, że wydawca nie skończy tylko na tej jednej grze. Firma pokaże również wyczekiwane cRPG Dragon Age: Inquisition, strzelankę Battlefield Hardline oraz nowy projekt studia Criterion Games, które kilka miesięcy temu straciło większość pracowników, jednak i tak dłubało przy tajemniczej pozycji. Na jej temat wiemy jedynie tyle, że tytuł dedykowany ma być wyłącznie konsolom PlayStation 4 i Xbox One.

O ile po Mirror's Edge i pozostałych, znanych już produkcjach, wiemy mniej więcej czego się spodziewać, tak tytuł od studia Criterion Games to prawdziwa zagadka. Deweloper skurczył się do zaledwie kilkunastu pracowników, więc ciężko wyobrazić sobie, by była to gra na miarę nowego Burnouta (no chyba, że mówimy o wynalazku w stylu Burnout Crash!). Zresztą wątpliwym jest, by firma tworzyła kolejne wyścigi, skoro w kwietniu 2013 roku ujawniono, że studio na jakiś czas robi sobie przerwę od tego gatunku. Na wyjaśnienie tajemnicy musimy poczekać do najbliższego poniedziałku.

Wyżej wymienione produkcje to z pewnością nie jedyne gry, które zostaną zaprezentowane przez firmę Electronic Arts. Na pokazy mogą liczyć fani sportowych serii koncernu (Madden NFL 15, NHL 15, NBA Live 15, FIFA 15). Z opublikowanego wcześniej kalendarza wydawniczego wiemy również o powstającej produkcji traktującej o golfie i nowej pozycji działającej w oparciu o technologię Frostbite, ale w tym przypadku zapewne chodziło o Battlefield Hardline. Możliwe także, że zobaczymy Star Wars: Battlefront, nowe Mass Effect i kto wie, co jeszcze.