Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 lipca 2009, 09:30

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

E-Sport: polska inwazja na Hiszpanię, turniejowa ciężarówka zwiedza Polskę

W Polskę wyruszy ciężarówka wypełniona po brzegi sprzętem komputerowym i grami, by podczas wakacji prowadzić turnieje z ciekawymi nagrodami. Za to pod koniec lipca, polskie drużyny Counter Strike 1.6 przypuszczą szturm na hiszpańskie Bilbao. To najważniejsze esportowe wiadomości ostatniego tygodnia.

W Polskę wyruszy ciężarówka wypełniona po brzegi sprzętem komputerowym i grami, by podczas wakacji prowadzić turnieje z ciekawymi nagrodami. Za to pod koniec lipca, polskie drużyny Counter Strike 1.6 przypuszczą szturm na hiszpańskie Bilbao. To najważniejsze esportowe wiadomości ostatniego tygodnia.

Trick Truck Plus Cyberarena 36i6 to projekt przygotowany wspólnie przez operatora sieci komórkowej oraz Ligę Cybersport. Przez całe wakacje specjalnie przygotowana ciężarówka z komputerami będzie krążyć po Polsce, a fani sportów elektronicznych i rywalizacji będą mogli brać udział w wielu turniejach i konkursach. Ciężarówka odwiedzi 16 polskich miast, a co ważniejsze - będzie towarzyszyła największym imprezom tegorocznych wakacji, co powinno zapewnić duże zainteresowanie całym projektem. Trick Truck Plus Cyberarena 36i6 zagości między innymi podczas tegorocznego przystanku Woodstock, Pikniku Country czy spotkań Ligi Światowej w siatkówkę.

E-Sport: polska inwazja na Hiszpanię, turniejowa ciężarówka zwiedza Polskę - ilustracja #1

Pełną listę miast, które odwiedzi ciężarówka, znajdziecie tutaj. Podczas całej imprezy gracze będą rywalizować w takie gry, jak: Counter Strike 1.6, Call of Duty 4, Need for Speed: Undercover czy też FIFĘ 09. Liga Cybersport przewidziała dla wszystkich upominki oraz liczne konkursy, a dla najlepszych graczy w poszczególnych turniejach w danym mieście przeznaczone zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe. W ostatni weekend pierwsza tego typu impreza odbyła się w Niechorzy, podczas Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet Simplus Cup 2009. Obszerną relację z tego eventu oraz galerię zdjęć znajdziecie w tym miejscu.

Już w przyszłym tygodniu w hiszpańskim Bilbao rozpocznie się kolejna edycja turnieju GameGune, podczas którego zostaną rozegrane zawody w Counter Strike 1.6 oraz Warcrafta 3. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że praktycznie już teraz wiemy, że turniej ten przejdzie do historii polskiego esportu. Po raz pierwszy na międzynarodowym, zagranicznym evencie zobaczymy aż trzy zespoły pochodzące z naszego kraju. Wyjazd do Hiszpanii potwierdziły ekipy WICKED eSports, Frag Executors oraz BENQ DELTAeSPORTS.COM. Na liście zaproszonych ekip znalazła się jeszcze drużyna D-Link PGS, jednak zarząd zespołu uznał, że o możliwości wyjazdu dowiedział się za późno i początkowo zaplanowane na ten wyjazd środki, w ubiegłym tygodniu były już niewystarczające.

E-Sport: polska inwazja na Hiszpanię, turniejowa ciężarówka zwiedza Polskę - ilustracja #2

Poznaliśmy już również grupy, w których zagrają nasze drużyny. WICKED eSports trafiło do grupy A, gdzie jest zdecydowanym faworytem. Popularne „delciaki” zagrają w grupie B, gdzie za rywali będą mieć między innymi niemieckie mousesports, zaś FX zobaczymy w spotkaniach grupy D – tutaj najciekawiej zapowiada się konfrontacja naszej drużyny z ukraińskim DTS.Chatrix. Zawody w Bilbao zostaną rozegrane w dniach 23-25 lipca, a łączna pula nagród w turnieju Counter Strike 1.6 wynosi 22,500 euro.

Tymczasem za naszą zachodnią granicą nasila się batalia o przyszłość gier komputerowych i sportów elektronicznych. Decyzja niemieckiego parlamentu o zakazie wydawania i produkcji brutalnych gier wideo spotkała się z falą protestów wśród graczy. Na początku tego miesiąca w Karlsruhe odbyła się manifestacja popierająca branże gier wideo, a podobne planowane są już w Kolonii i Berlinie. Dodatkowo niemieccy gracze zebrali już ponad 30 tysięcy podpisów pod apelem do władz tego państwa, mającym nakłonić je do odstąpienia od wprowadzenia restrykcyjnego prawa. Tamtejsze ustawodawstwo przewiduje, że jeśli podobna inicjatywa otrzyma 50 tysięcy podpisów, musi być brana pod uwagę przez tworzących nowe prawo. Wszystko wskazuje na to, że autorom petycji uda się zebrać tyle podpisów – w sierpniu odbędą się w Kolonii największe targi komputerowe w Europie i to w nich inicjatorzy protestu upatrują swoje nadzieje.