Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2015, 11:55

autor: Meehow

Dzisiaj premiera Heroes of Might & Magic III: HD Edition

Heroes of Might & Magic III: HD Edition, odświeżona edycja kultowego już hitu, zadebiutowała na rynku. Gra dostępna jest na pecetach oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Heroes of Might & Magic III: HD Edition debiutuje dzisiaj na rynku - Dzisiaj premiera Heroes of Might & Magic III: HD Edition - wiadomość - 2015-01-29
Heroes of Might & Magic III: HD Edition debiutuje dzisiaj na rynku

Heroes of Might & Magic III: HD Edition, odświeżona edycja najbardziej popularnej odsłony kultowej serii gier strategicznych Heroes of Might & Magic autorstwa nieistniejącego już studia New World Computing, zadebiutowała dzisiaj na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Heroes III, jak zwykliśmy nazywać tę produkcję nad Wisłą, po raz pierwszy pojawił się na półkach polskich sklepów na początku 1999 roku. Wielu z nas ma wyjątkowe wspomnienia z rzeczonym tytułem i długie godziny spędzone ze znajomymi podczas rozgrywania sesji w trybie hot seats, co w polskiej wersji językowej z niewyjaśnionych przyczyn żartobliwie przetłumaczono jako „płonące pośladki”. Jeśli interesuje Was zakup nowych-starych Heroesów z numerem 3, to koniecznie skorzystajcie z naszej porównywarki cenowej widocznej obok, aby dokonać jak najkorzystniejszego zakupu.

Legendarna produkcja, mająca grubo ponad 15 lat na karku, została zremasterowana przez firmę Ubisoft i praktycznie w miesiąc od zapowiedzi udało jej się wzbudzić, a właściwie francuskiemu Ubisoftowi, niemałe kontrowersje. Najpierw wybuchła awantura o przekłamania ze strony deweloperów dotyczące wyglądu oryginalnej wersji gry, z których później gęsto się tłumaczyli, a następnie opublikowano horrendalne wymagania sprzętowe HD Edition, które potrafią zjeżyć włos na głowie, tym bardziej, że do dzisiaj wersję oryginalną można „bez łaski” uruchomić na prehistorycznych pecetach.

W przyszłości prawdopodobnie możemy spodziewać się podobnego odświeżenia obu oficjalnych rozszerzeń trójkiArmageddon’s Blade i The Shadow of Death – choć nie wiadomo, czy i kiedy miałoby to nastąpić. Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z naszą recenzją Heroes of Might & Magic III: HD Edition.

Dzisiaj premiera Heroes of Might & Magic III: HD Edition - ilustracja #3Heroes of Might & Magic to seria turowych gier strategicznych, której początek dało wydane w 1995 roku Heroes of Might & Magic: A Strategic Quest. W tytułach z rzeczonego cyklu zajmujemy się rozwojem miast i gromadzeniem pod naszym sztandarem coraz liczniejszej armii, która ostatecznie zmiecie żywych lub komputerowych przeciwników z powierzchni ziemi. Albo odwrotnie. Wszystkiemu towarzyszy rozbudowana warstwa fabularna osadzona w fantastycznym świecie przepełnionym magią i dziwnymi stworzeniami. Do dzisiaj ukazało się sześć pełnoprawnych odsłon popularnych Heroesów; ostatnią jest Might & Magic: Heroes VI, natomiast siódma – Might & Magic: Heroes VII – znajduje się obecnie w produkcji.

TWOIM ZDANIEM

Którą wersję Heroes of Might & Magic III preferujesz?

Klasyczną bez modów.
46,2%
Klasyczną z modami.
33,8%
Nową wersję HD.
12,9%
Nie robi mi to szczególnej różnicy.
7,1%
Zobacz inne ankiety